فروش طلای کثیف ماهانه 4 میلیارد تومان در جیب مافیا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی ظهر یکشنبه در نشست خبری به مناسبت دهه فجر اظهار داشت: زباله هایی مانند طلای کثیف در بیرجند ماهانه ۴ میلیارد تومان گردش مالی دارد که در شرایط فعلی به جیب مافیایی واریز می شود. . مردم فکر نمی کنند همه به آن نیاز دارند.

به گفته وی، چند سال پیش اقداماتی برای ساخت محل دفن زباله شهرداری بیرجند به مساحت 80 هکتار انجام شد که در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 70 درصد طلاهای کثیف دفن و تنها 30 درصد آن بازیافت می شود، گفت: افتتاح این پروژه گام بزرگی برای حفظ حقوق شهروندان است.

شهردار بیرجند در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص اجرای بودجه سال جاری و تصویب اصلاحیه بودجه سال 1400 شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: بودجه مصوب شهرداری در سال 1400 260 میلیارد بوده است. تومان که تاکنون به حدود 70 درصد رسیده است.

افزایش 29 درصدی بودجه شهرداری

وی افزود: بودجه شهرداری بیرجند در سال جاری با تصویب اصلاحیه آن توسط اعضای شورای اسلامی به 336 میلیارد تومان افزایش یافت که با افزایش 29 درصدی بودجه 1400 شهرداری افزایش یافت.

بست در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر قول وی مبنی بر اجرای برنامه های فرهنگی توسط شهرداری، گفت: کار عمرانی شهرداری یکی از کارهای شهرداری است که بیشترین سرمایه گذاری شهرداری در این زمینه است.

وی ادامه داد: باید اقداماتی در خصوص رفاه و گذراندن اوقات فراغت مردم انجام شود که باید تغییر کند و تا زمانی که پیشنهادات شهرداری در شورا تصویب نشود قابل اجرا نخواهد بود، اما آنچه مسلم است خوب است. اقدامات انجام خواهد شد. در این رابطه.” شد.

وی درباره برنامه های شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی در قالب کمیته فضایی و تبلیغات کرسی دهه فجر بیرجند بیان کرد: آن روز وارد فرودگاه بیرجند می شوند و یک شاخه گل اهدا می شود. به یاد پرواز تاریخی امام. خمینی (ره) در 12 بهمن.

وی با بیان اینکه ادارات موظف شدند جلوی ادارات و خیابان محل استقرار خود را تزئین و فضاسازی کنند، افزود: مشارکت شهرداری در چاپ کتاب به گویش بیرجندی با پرداخت 150 میلیون تومان به کل اداره کتابخانه های عمومی بازسازی اکثر کتابخانه های سطح شهر به ویژه کتابخانه های کاظمیه و استاد سعیدی با بودجه شهرداری، احیای پروژه های تعطیل و نیمه تعطیل شهرداری و بیش از هشت هزار متر مربع آسفالت و محوطه سازی. بخشی از اقدامات شهرداری در سه ماه گذشته است.

برترین از اقدام برای تکمیل پروژه 2.5 هکتاری پارک مهرشهر و پارک الهیه به مساحت 1.5 هکتار خبر داد و افزود: با افتتاح مرکز اورژانس اجتماعی شهرداری، 248 نفر شامل 140 مرد و 108 متکدی پذیرایی کردند. خدمات، که 90 نفر از آنها خودشناس هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرداری با کاهش عوارض در برخی مناطق شهر، شهر را کاهش داده است، ادامه داد: با رعایت عدالت اجتماعی، عوارض مربوط به دفترچه خدمات شهری در برخی مناطق شهر مانند مهر شهر با افزایش نرخ افزایش یافته است. مصوبه شورای 1401.

شهردار بیرجند توجه بیشتر به احیای پارک های شهری، بازسازی مبلمان خیابانی و سرویس های بهداشتی، توجه به ناوگان شهری و آتش نشانی و خدمات ایمنی، زمین های معابر و جذب سرمایه گذار را از برنامه های شهرداری برای سال آینده برشمرد و ادامه داد: دعوت از افراد بومی و غیربومی برای مشارکت در سرمایه گذاری در زمین های شهرداری.

کلید مشکل زمین 04 در فرآیند راه و شهرسازی

بهترین تصریح کرد: مشکل قطعه زمین 04 یک آشفتگی گمشده و پیچیده است که توسط ماموران راه و شهرسازی که باید به تعهدات خود در این زمینه عمل کنند حل می شود و شهرداری تنها گیرنده قطعات برای احداث پروژه است.

وی افزود: رفع مشکلات ترافیکی تنها برای اجرای طرح جامع ترافیک پس از تصویب در هیات ترافیک کشور است.

به گفته وی، پروژه تجاری هلال یکی از مشکلات پیش روی شهرداری است که با وجود 380 واحد تجاری نیازمند پارکینگ است و شهرداری اعلام کرده است که با تصویب هیئت مدیره آماده احداث پارکینگ در زمین شهرداری است.

به گفته وی، شهرداری برای رفع مشکل صنایع آلاینده مشوق هایی را برای صاحبان این صنایع در نظر گرفته است و مطالبات باقی مانده از دوره قبلی شهرداری مربوط به پیمانکارانی است که هنوز صورت وضعیت خود را ارائه نکرده اند.