کنترل بیماری در میان کودکان روستای دهنه شهرستان طارم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

ارشد بهرامی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه از ابتدای شیوع این بیماری تمامی امکانات این مطب بسیج شد تا ضمن درمان بیماران، علت این بیماری را بیابند. وی گفت: در مرحله اول به دلیل اینکه احتمال آلودگی آب وجود داشت، آزمایشات مربوطه روی آب روستا انجام شد و مشخص شد که آب روستا در آن زمان آلوده نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: همزمان تیمی متشکل از کارشناسان مربوطه اقدامات کنترلی از جمله شستشوی مخزن ذخیره آب روستا، ضدعفونی مخزن آب، کلرزنی آب، کنترل کمیت کلر باقیمانده، آموزش به جمعیت را اجرا کردند. و تشدید مراقبت در روستای دهنه.

بهرامی افزود: در عین حال ابتدا اقدامات پیشگیرانه بهداشتی و سپس اقدامات درمانی، مدیریتی و اجرایی برای پیشگیری از شیوع بیماری را در اولویت قرار دادیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم ضمن بیان خاطره ای از جلسات متعدد با کارشناسان بهداشت و متخصصین اطفال بیمارستان شهدای طارم، گفت: نتایج اولیه پزشکی نشان می دهد که عامل این کودکان ویروسی است که ممکن است از خانواده روتاویروس باشد که شیوع آن بیشتر است. بسته به فصل.” سال سرد عامل بیماری های دوران کودکی است.

بهرامی تاکید کرد: تا مشخص شدن علت اصلی بیماری، مطالعات آزمایشگاهی بیشتر و تخصصی در مورد علت بیماری تا کنترل کامل نگرانی شهروندان عزیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش مهر؛ 26 دی ماه امسال 15 نفر از اهالی روستای دهنه زیر 10 سال با علائم اسهال، استفراغ و درد شکم به بیمارستان مراجعه کردند. به ویژه علت و نحوه انتقال بیماری ادامه دارد.

در همین حال مصطفی محمدی به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان گفت: آخرین آمار مبتلایان به بیماری های گوارشی در روستای دهنه طارم به 18 نفر رسید که بیشتر آنها کودک هستند و هم اکنون 2 نفر در بیمارستان بستری هستند. در بیمارستان شهدای طارم و حال عمومی آنها خوب است.