ضرورت تشکیل کارگروه حل مشکلات واحدهای تولیدی آذربایجان غربی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق معتمدیان در بازدید از برخی واحدهای تولیدی استان اظهار داشت: دستگاه های اجرایی ذیربط به ویژه سازمان شهرک های صنعتی آذربایجان غربی باید از توسعه واحدهای تولیدی با کارایی بالا حمایت کنند. و رفع موانع موجود

وی با بیان اینکه بیشتر مسائل تولیدی بین واحدها و بانک ها است، گفت: می توان این گونه مسائل را در کارگروه های مربوطه مطرح کرد و برای رفع آن اقدام کرد.

معتدیان گفت: در بحث حمایت از تولید باید از همه توانمندی ها استفاده شود. اعلام کرد: بنگاه های تولیدی موفق آذربایجان غربی اگر تقاضای توسعه دارند بدون اتلاف وقت مورد توجه قرار گرفته و موانع موجود در این زمینه برطرف شود.

وی در خصوص واگذاری زمین به شرکت های معین فعال در آذربایجان غربی برای اجرای فاز توسعه گفت: دستگاه های اجرایی باید با تمام ظرفیت های موجود در این زمینه فراهم شوند.

استاندار آذربایجان غربی در خصوص مشکل پرداخت مالیات، معوقات بانکی و بازگشت ارز حاصل از صادرات که یکی از مشکلات عمده پیش روی واحدهای تولیدی آذربایجان غربی است، گفت: همه دستگاه ها باید برای رفع این موانع دست به دست هم دهند. “

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی نیز در این بازدید گفت: مصوبات کارگروه رفع موانع تولید ضروری است. الاجراست، سعید: لوازم سرویس رسان آنها موظف به اجرای مصوبات این کارگروه هستند که در غیر این صورت انجام نشده است.

نادر صادقی با تاکید بر اینکه کارگروه رفع موانع تولید محدود به مرکز استان نیست، گفت: این کارگروه در بعد شهرستانی نیز فعال است که در دو سفر استاندار آذربایجان غربی به وضوح مشاهده می شود. . در سردشت و چالدران.

در هشتمین بازدید استاندار آذربایجان غربی از واحدهای اقتصادی با عنوان “یکشنبه تولید” مشکلات مربوط به پرداخت مالیات، انتقال ارز حاصل از صادرات به کشور، تسهیلات بانکی و نامناسب بودن جاده منتهی به صنعت شهرستان فاز اول ارومیه با حضور استاندار و تعدادی از مدیران کل و هیئت همراه.