بانوان حضرت فاطمه (س) الگوی ایشان در همه عرصه ها باشند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا نوری ظهر یکشنبه در مراسم اهدای ۴۲۷ دستگاه جهیزیه به زوج های جوان تحت پوشش کمیته امداد اظهار داشت: زندگی حضرت فاطمه زهرا (س)س) او درس های زیادی داشت و خانواده ها باید از این بانوی بزرگ اسلام و فرزندانشان الگو بگیرند.

امام جمعه بجنورد با تاکید بر اینکه هیچکس مانند این بانو نخواهد بود، گفت: خانواده ها در همه عرصه ها اعم از عبادت، سبک زندگی، زندگی مشترک و الگوبرداری از تربیت فرزند این بانوی دو عالم.

وی افزود: همه مادران باید فرزندان خود را با نماز و روزه، عبادت و بندگی خدا و الگوهای مهم دینی آشنا کنند.

حجت الاسلام رضا نوری گفت: زنان باید در مشکلات زندگی از جمله مشکلات اقتصادی به مردان کمک کنند; مثل حضرت فاطمه(س)س) همسرش امام علی(ع)U) پشتیبانی.

او از اهمیت کودک می گوید آوردن در زندگی زوجین امروزی وصف زندگانی حضرت فاطمه زهرا(س)س) وی گفت: این امام در 9 سال زندگی با امیرالمومنین(ع)U) او پنج فرزند را به او هدیه داد و خانواده ها به ویژه زوج های جوان می توانند به آنها به عنوان الگوی زندگی خود نگاه کنند.

لزوم استفاده از ظرفیت استان برای ایجاد اشتغال

محمدرضا حسین نژاد، استاندار خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: همه نظریه پردازان دنیا تغییر جامعه ای را متکی بر عنصر خانواده به ویژه زن تصور می کنند.

وی افزود: برگزاری این گونه آیین ها باعث شکل گیری می شود گیر عنصر مهم جامعه خانواده است که هویت افراد است.

حسین نژاد ازدواج های دیگر را عاملی برای انحراف جامعه از مسیر اصلی خود عنوان کرد و گفت: کمک به شکل گیری جوانان گیر خانواده یک سنت دیرینه در کشور است و کمک های امروز کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه آن راه است.

او گفت: «این باید با علاقه باشد مندی سعی کنیم مشکلات اقتصادی استان را از پتانسیل های استان حل کنیم و با اشتغالزایی مردم کسب درآمد کنند.