زنان کرد همیشه نماد نجابت و اصالت بوده اند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، اسماعیل زارعی کوشا روز یکشنبه در جمع بانوان شاغل در استانداری کردستان اظهار داشت: تعریف کلمه مادر کار بسیار سختی است چرا که در ادبیات، واژه ها قادر به تعریف نیستند. شکوه یک موضوع، آنها ناتوان هستند، از کلمه مادر استفاده می شود.

وی با اشاره به کرامت مادر در دین مبین اسلام و آموزه های دینی افزود:õ) در بیان خصوصیات منحصر به فرد دختر بزرگوارشان حضرت فاطمه (س)س) را “اون آبی ها” یعنی به مادر بابا زنگ زدند.

استاندار کردستان با اشاره به توجه ویژه حضرت محمد(ص)õ) وی در خصوص احترام به مقام زن گفت: پیامبر اسلام در دوره ای خاص و خاص آه تو در فرهنگ جاهلی، داشتن دختر برای حضرت فاطمه زهرا(س) شرم بود.س) به موارد فوق احترام بگذارید خارق العاده آه تو آنها باور کردند و این فرهنگ بد را تغییر داد و اصلاح کرد.

وی گفت: امروز به برکت این بینش دینی و اسلامی در کشور ما به مسئله زن توجه ویژه ای شده است و به برکت همین اصل مهم زنان ما در عرصه های مختلف حضور دارند و افتخارآفرینی می کنند.

کشاورز کوشا بر نیاز به بهره مندی وی با اشاره به توانمندی‌های زنان در بخش‌های مختلف استان کردستان، گفت: زنان شاغل چون پای مردان کار می‌کنند و همچنین وظایف مادری و همسری را در خانه انجام می‌دهند، بار مضاعف دارند.

استاندار کردستان در ادامه با بیان اینکه زنان کُرد در طول تاریخ همواره مظهر نجابت و اصالت بوده اند و باید به این سفر افتخار کنیم، افزود: من نیز به نوبه خود به همکاری زنان بخش افتخار می کنم. از وظایف مجموعه اداری استان است و معتقدم کارهای محوله به بانوان با دقت و دقت بیشتری انجام می شود.

وی افزود: شکی نیست که زنان شاغل در استانداری و سایر نهادهای دولتی با چالش‌هایی مواجه هستند و قطعاً تلاش خواهیم کرد تا بخشی از دغدغه‌های نزدیکان آنها را برطرف کنیم.

زارعی کوشا با اشاره به برنامه های دولت سیزدهم برای کمک به توسعه استان کردستان ابراز امیدواری کرد که این دوره دوران شکوفایی استان کردستان باشد و شرایط بهتری برای همکارانش فراهم شود.

در این دیدار از بانوان شاغل در استانداری کردستان تجلیل شد.