مدیریت آب در مزارع و مزارع توسط نانو محصولات / اتلاف منابع طبیعی کاهش می یابد

به گزارش گروه علم و توسعه خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از این عایق های پلیمری ضد آب می توان به عنوان حوضچه ذخیره آب مزارع و مزارع استفاده کرد. حوضچه های ذخیره آب به عنوان ابزاری ضروری و موثر در عرصه کشاورزی به شمار می روند. این محصول توسط شرکت تولیدی صنعتی دکاموند با حمایت ستاد فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید شده است.

روش کار بدین صورت است که محل ساخت استخر ابتدا به مقدار لازم خاکبرداری می شود سپس ژئوممبران های ضد آب، مستحکم و مقاوم در محل گودبرداری پخش می شود. از دیگر مزایای این محصول می توان به «کاهش زمان اجرای استخر»، «هزینه کمتر نسبت به استخرهای بتنی» و «قابلیت حمل آسان» اشاره کرد.

بارندگی های نامنظم در فصول مختلف باعث نوساناتی در میزان آب موجود برای صنایع کشاورزی و نوشیدنی شده است. بنابراین، در ماه های پر آب مانند تابستان، منابع آب محدودتر می شود. لزوم احداث استخر ذخیره آب در ماه هایی که نیاز به آب کمتر است و ذخیره آن به عنوان یک راهکار عملی تلقی می شود.

شرکت دکاموند با ورود به این عرصه توانسته است بیش از صدها استخر با پوشش ژئوداموند را در مناطق مختلف و در هر شرایط آب و هوایی طراحی و اجرا کند. این شرکت با تجهیزات پیشرفته و مدرن و آگاهی از مشکلات و مزایای استخرهای ژئوممبران، نسل جدیدی از این ورق ها را با نام Geodcomund تولید کرده است.

انتهای پیام/.