کار با اکبر عبدی سخت است / خاطره سوسک ها هنگام ضبط سریال – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، مینا جعفرزاده که همزمان با میلاد حضرت زهرا(س) و به مناسبت بزرگداشت مادر حضرت زهرا(س) در ویژه برنامه «چهلتیکه» روی آنتن می رفت، گفت: در هر دوره به یکی از کارهایم معروف بودم. بعضی ها فکر می کنند من را فقط با اسم خاله ام می شناسند، اما اینطور نیست و دوره «اخراجی ها» و سریال ها و شخصیت های دیگر را سپری می کنند.

وی به حضور خود در رادیو اشاره کرد و گفت: در رادیو برنامه کودک را اجرا می کردم و حدود 14 یا 15 ساله بودم که وارد قسمت بزرگسالان و برنامه های رادیویی شدم. از سال 88 با تلویزیون کار می کنم و فعالیت هایم قبل از ازدواجم شروع شده است.

این بازیگر درباره زمانی که تلویزیون نداشتند و همچنین به دلیل مشغله زیاد نمی توانست همه کارهایش را ببیند، اضافه کرد: حدود 14 یا 15 بودم که تلویزیون رسید، همسایه ما زود تلویزیون داشت، بعد خریدیم. خودمون تلویزیون کوچکی بود که پسرخاله ام از خارج آورده بود، پدرم آن را خریده بود و اوضاع را دیده بود.

کار با اکبر عبدی سخت است/ خاطره سوسک ها در زمان ضبط سریال

او درباره تماشای سریال هایش گفت: حتی یکی از کارهایم را کامل ندیده ام، همیشه درگیر کار بودم و نمی توانستم آن را در برنامه ها ببینم. تنها چیزی که به طور کامل دیدم فیلم تلویزیونی «مرثیه برای مرتضی» بود که دیدم و خیلی دوستش دارم.

وی به برنامه رادیویی «صبح جمعه با شما» که از بنیانگذاران آن بود اشاره کرد و افزود: بعد از انقلاب دور هم جمع شدیم و یک برنامه رادیویی صبح جمعه را راه اندازی کردیم و تا زمان بازنشستگی در آنجا ماندم. من را اصولاً به عنوان یکی از پایه گذاران این برنامه می شناسند، برنامه رادیویی که شنوندگان زیادی داشت، البته در «ماجرای شب»، برنامه خانوادگی و همچنین «کارگر بی خیال مرا مقصر باش» با اجرای ارژنگ امیرفضلی حضور داشتم.

وی بازیگر سریال «هتل پیاده» در نقش خاله اکبر عبدی درباره این مجموعه تلویزیونی گفت: 13 قسمت بود که در 37 روز تصویربرداری کردیم. یعنی واقعاً وقت حمام نداشتیم، باید به کار روی آنتن می رفتیم. یکی از دلخوشی های من کار با آقای عبدی بود. بابام واقعا منو بیرون کرد! این یکی از چیزهایی است که وقتی خودم این بازی را دیدم، بعید بود که اینطور شود. می گفتم می افتد و عبدی هم می افتد.

وی به خاطره ای از اکبر عبدی اشاره کرد و گفت: اکبر عبدی همیشه زودتر می آمد و زودتر آرایش می کرد. آن روز ندیدمش و نیم ساعت گذشت اما نیامد. قرار بود کار شروع شود و پرسیدم چرا آقای عبدی نیامده است؟ گفتند آمده است. خانه ای که ما در آن کار می کردیم 100 متر فاصله داشت و می توانستیم همه چیز را کنترل کنیم. گفتند بله؛ آقای عبدی دیشب گفت برام خونه از این راه سخته، اینجا میخوابم. در خانه جایی برای خوابیدن وجود نداشت برای همین تختش را در حمام مرتب کرد و خوابید.

کار با اکبر عبدی سخت است/ خاطره سوسک ها در زمان ضبط سریال

جعفرزاده با تاکید بر اینکه اکبر عبدی منحصر به فرد است، گفت: کار با اکبر عبدی بسیار سخت است. چون آنقدر می خندد که دیگر نمی تواند کار کند. عبدی در حفظ دیالوگ خوب نبود و بداهه زیاد می کرد. واقعا صد یا 200 سال طول می کشد تا عبدی به دنیا بیاید. او چنین هوش، استعداد نامحدودی دارد و کارش را به خوبی انجام می دهد.

این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در پاسخ به این سوال که آیا در دوران بازیگری خود اتفاقات خطرناکی رخ داده است، گفت: خاطرات تلخی برای همه وجود دارد، اما من خاطراتی از فیلمبرداری سریال «تفنگ تفنگی» دارم که هر بار که یادم می آید، خاطرات تلخی را برایم به یادگار می آورد. می ترسم یک روز گریم می کردم اما آقای احمدجو هنوز به عنوان کارگردان نیامده بود به او گفتم راه برود و از صحنه خارج شدم اما ناخودآگاه 10،20 سگ جلوی من ایستادند و پارس کردند و من. دیدم نمی توانم نفس بکشم و کاری انجام دهم.

جعفرزاده همچنین به خاطره سوسک ها اشاره کرد و گفت: در سریال «کشیدن یک عاشق» در خانه ای در میدان منیریه بودیم، همه چیز روتین بود تا به صحنه های حیاط رسیدیم، خانه قدیمی بود، آن ها. چراغ ها را روشن کردند؛ مکان مشخص بود یک بار دیدیم که سوسک ها از زیرزمین پایین می آیند و کنترل آن خارج شده بود، گفتند ایستادند و اسپری کردند، اما فردای آن روز متوجه شدم چیزهایی در بدنم می گذرد که احساس کردم مثل سوسک است. واقعا نمیدونی چه صحنه بدی بود من سعی کردم به هیچ وجه سر و صدا نکنم که کارگردان سکانس رو قطع کنه و تموم کنه.

وقتی از او پرسیدند چه نقشی را دوست دارد و نمی‌خواهد بازی کند، پاسخ داد: چند بار گفته‌ام نقش منفی را به خودم بدهم که به من نمی‌دهند. آنقدر تمرین کرده ام که به راحتی می توانم نقش یک پیرزن معتاد را بازی کنم. پیرزنی معتاد که دیگران را به این کار تشویق می کند. هیچ کس نمی نویسد و هیچکس به من اعتماد نمی کند که این نقش را به من بسپارم. حتی اگر مریض باشم با کمال میل این نقش را بازی می کنم.

این بازیگر پیشکسوت توصیه هایی هم به مادران جوان داشت: به این مادران جوان می گویم با خدا ازدواج می کنید، بچه دار می شوید، مسئولیت پذیر باشید. در این راه بی اعتنا نباشید، کاری کنید که به چشمان شما نگاه کنند و باور کنند که بهشت ​​زیر پای مادر است.

«چهل قطعه» سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ساعت 21 پخش می شود. تکرار هر برنامه روز بعد در ساعت های 2 بامداد، 8 و 14 از شبکه نسیم پخش می شود.