آغاز دسترسی به اینترنت پرسرعت 250 روستای ایرانسل توسط وزیر ارتباطات – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ایرانسل، سایت ارتباط روستایی ایرانسل در شهرک غدیر دهستان. سیاخ دارنگون استان فارس به نمایندگی از 250 سایت ارتباطی روستایی ایرانسل، صبح روز یکشنبه 3 بهمن 1392 مصادف با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)س)، در “دین افتتاح 1000 روستای بیش از 20 مسکن به شبکه ملی اطلاعات توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حضور دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل به صورت آنلاین در عمارت کلاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

طی این مراسم که دکتر صادق عباسی شاهکوه همچنین معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مهندس ایرج روحی مشاور وزیر مسئول توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق روستایی و مسئول اجرای خدمات عمومی اجباری و همچنین مصاحبه زنده حضور داشتند. سایت ارتباط روستایی ایرانسل در شهرستان غدیر با مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس سیاخ دارنگون وی در استان فارس ایرانسل را به نمایندگی از 250 سایت ارتباطی روستایی افتتاح کرد.

اینترنت روستایی ایرانسل

این سایت، در ادامه یافت برای درمان توسعه ارتباطات پهن باند روستایی توسط ایرانسل مهار شد و روستاییان از طریق فناوری LTE-Pro به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کردند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این سخنرانی از دکتر بیژن تشکر کرد عباسی آرند مدیر عامل و مجموعه پرسنل ایرانسل که در راه اندازی ارتباطات روستایی نقش بسزایی داشته اند، گفتند: تلاش اصلی برای ایجاد اینترنت پرسرعت برای روستاییان عزیز بر عهده همین عزیزان است.

وی افزود: ارتباطات بستر و پیش نیاز دسترسی به بسیاری از تحولات دیگر است و زمانی که این ارتباط فرا رسید، بقیه درخواست ها در این بستر شکل می گیرد و مسئولان پاسخگو خواهند بود.

زارع پور گفت: تامین زیرساخت های ارتباطی در نقاط مختلف ایران اسلامی یکی از اهداف اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که این مسیر از گذشته آغاز شده است. ادامه یافت در این حالت و اگر آن سریع می رود بودجه لازم است این موضوع به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد تا دهۀ دهه فجر 1401 تمامی روستاهای بالای 20 خانوار کشور به شبکۀ اطلاعات ملی متصل خواهد شد.

اینترنت روستایی ایرانسل

وی در بخشی دیگر از سخنان خود در دوره آنلاین روی تخت نیز شرکت کرد داناپلاس ایرانسل با تاکید و تشکر از ایرانسل برای راه اندازی این بستر آموزش آنلاین، ایجاد بستری امن برای دسترسی دانش آموزان و خانواده ها به اینترنت را از اهداف مهم وزارت ارتباطات دانست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات 9 آذر 1400 در بازدید از ساختمان مرکزی ایرانسل با حضور سرزده در یکی از کلاس های بر روی تخت داناپلاس ایرانسل با حضور اساتید و دانش آموزان در این کلاس و از طرف ایشان بر تجربه ی کاربر داناپلاس و از فواید و ویژگی های آن پرسیده شد. معلمان و دانش آموزان این کلاس، استفاده کنید به طور مداوم بیش از دو سال تحصیلی از پلت فرم داناپلاس در دوران کرونا ابراز رضایت کردند.

در پروژه این 1000 روستا را به هم وصل کنید شبکۀ اطلاعات ملی علاوه بر ارتقا و تجهیز سایت های ارتباطی موجود، 489 سایت جدید راه اندازی شد که 86 سایت جدید توسط ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و پیشرو در توسعه ارتباطات روستایی پهن باند، ۲۳ سایت جدید همراه اول و ۳۸۰ سایت جدید توسط هیوب.