برگزاری اولین جشنواره ملی شعر فاطمی توسط دادگستری نی ریز – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس در این جشنواره یکی از شاعران آئینی کشور که در وصف زندگی نامه بانوی دو تن به نگارش و ارسال آثار و اشعار پرداخت. عالمیان، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها شعر خواند; استقبال مینماید.

نماینده عالی قوه قضائیه استان فارس برگزاری این شب شعر را بخشی از برنامه های تحول قوه قضاییه در حوزه فرهنگی عنوان کرد و گفت: این اقدامات فرهنگی و مشابه در دستگاه قضایی منطبق بر این است. وظایف قوه قضائیه برای ترویج عدالت و پیشگیری از جرم و جنایت .

رئیس کل دادگستری استان فارس ترویج سیره حضرت فاطمه زهرا(س) را یکی از راهکارهای کاهش دعاوی به ویژه دعاوی و اختلافات خانوادگی و تحکیم وحدت خانواده خواند.

وی در گردهمایی ادب دوستان شهرستان نی ریز با بیان اینکه هر چقدر وارد این موضوع شویم و خصوصی از مقامات و فضایل بانوی دو عالم بنویسیم، نمی توانیم کار درستی انجام دهیم. چه کسی می تواند انسان کاملی باشد تصور کنید حضرت زهرا سلام الله علیها اول از همه است.

این مقام قضایی استان فارس افزود: مقام های حضرت زهرا سلام الله علیها در ایمان و معرفت الهی، در بندگی خدا و عبادت، در تحقیر دنیا و قناعت، در رحمت و فداکاری نسبت به دیگران، در ازدواج و تربیت فرزندان با حفظ کرامتی که اسلام برای زنان توصیه کرده است و در رعایت حیا و عفت بی نظیر است و دهها صفت استثنایی که برای زنان قائل شده است.

برگزاری اولین جشنواره ملی شعر فاطمی توسط دادگستری نی ریز

در حاشیه این جشنواره حسین غضنفرنژاد رئیس دادگستری نی ریز و دبیر جشنواره ملی شعر فاطمیه درباره برگزاری نخستین جشنواره ملی شعر در سایه طوبی در نی ریز گفت: اولین جشنواره ملی شعر فاطمی در آستانه میلاد برگزار می شود. حضرت فاطمه زهرا و دادگستری شهرستان نی ریز و با همکاری طلاب و روحانیون، ضابطین دادگستری استان فارس، قضات و پرسنل دادگستری نی ریز، روسای نهادها و دستگاه های اجرایی، صنایع و شهرداری نی ریز و با حضور شاعران و هنرمندان آیینی در حال برگزاری بود.

دبیر جشنواره ملی شعر فاطمی گفت: ۲۱۰ قطعه شعر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. قم، کرمان، ایلام، لرستان، بوشهر، البرز، گیلان، گلستان، مازندران، قزوین، مرکزی، خوزستان، یزد، زنجان، چهارمحال و بختیاری و فارس نام برد.

رئیس دادگستری نی ریز با بیان اینکه آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره مربوط به زندگی نامه حضرت فاطمه زهرا (س) است، افزود: ایشان بانوی اسلام بودند.

دبیر اولین جشنواره ملی شعر فاطمی در خصوص مهمان ویژه و صابر خراسانی مجری این جشنواره گفت: با توجه به برگزاری جشنواره در سطح ملی از حضور داوران کشوری، استانی و شهرداری در هیئت داوران استفاده شد. بر این اساس هادی جان فدا از شاعران برجسته کشوری، هاشم کرونی از شاعران آئینی استان فارس و نصیرزاده از شاعران برجسته شهرستان به داوری آثار ارسالی پرداختند.

رئیس دادگستری نی ریز در ادامه به موضوع فرهنگ پرداخت و گفت: فرهنگ بستر مناسبی را برای انتقال معارف، آگاه سازی مردم فراهم می کند و در این میان استفاده از ابزارهای فرهنگی در دستگاه قضایی رسالت ماست که این امر عدالت را ترویج کنید.» ، به پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی و اصلاح مجرمان کمک می کند.

غضنفرنژاد هدف از برگزاری اشعار آئینی به ویژه جشنواره ملی شعر فاطمیه را یکی از ابزارهای فرهنگی برای شناسایی روحانیون و فرماندار شهرستان نی ریز دانست و گفت: جشنواره شعر فاطمی در کشور آثار بسیار خوبی دارد. شهرستان نی ریز خواهد داشت و مهمترین اثر این اقدام فرهنگی هنری شاید ایجاد هویت های مثبت و کاهش برچسب های منفی افراد جامعه باشد.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از شاعران برگزیده تجلیل به عمل آمد.