ادامه وضعیت پایدار کرونا در اردبیل / فوتی ها به صفر رسید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

علی محمد اردیمدیر دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر از بروز این بیماری ابراز نگرانی کرد. جنب امیکرون وی در استان اردبیل گفت: در حال حاضر چهار مورد از امیکرون شناسایی شد. و آن جنب طبق تشخیص پرسنل پزشکی میزان انتقال بالایی دارد

وی با بیان اینکه خطر ابتلا و انتقال بیماری در افراد واکسینه نشده بیشتر است، افزود: استفاده از ماسک و واکسیناسیون دوز سوم کرونا همچنان راهکاری تایید شده برای مقابله با این بیماری است. جنب شرق.

مدیر دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: شهروندان باید در آن شرکت کنند جمع آوری ها وی گفت: از رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی و خانوادگی خودداری کنید. جنب امیکرون اکثر گروه های سنی در 20 و 40 سالگی هستند و کودکان در معرض خطر بالایی هستند.

محمدیان اردی وی با تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری عروق کرونر قلب در اردبیل، افزود: در حال حاضر 77 بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب در بخش‌های مختلف بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند.

وی به آمار بهبود نسبی یک شبه اشاره کرد و گفت: 15 بیمار کرونیان نیز با وضعیت مساعد و نسبتاً عمومی از بیمارستان ها ترخیص شده اند و نکته قابل توجه عدم حضور این افراد در جامعه و ادامه روند درمان در جامعه است. خانه این بیماران.» ما می خواهیم این افراد توصیه های بهداشتی را از نزدیک دنبال کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تعداد بیماران بدحال بستری در بیمارستان های استان اردبیل را 12 نفر دانست و گفت: این تعداد بیماران بدحال برای اولین بار در چند ماه گذشته رسیده و کاهش قابل توجهی داشته است. روز به روز کاهش می یابد.

وی گفت: در حال حاضر شهر پارس آباد در وضعیت زرد و شهرهای اردبیل قرار دارند مشگین شهرستان خلخال گرمی بیله سوار نیر، سرعین ، کوثر و نه آنها آبی هستند.