جشنواره «زایمان» به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه (س)س) و در روز مادر، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه «مادرانه» را با دو رویکرد محتوایی برای ترویج و توسعه ارزش‌های مادری و معرفی و شناخت ویژگی‌های حضرت زهرا (س) ارائه می‌کند.س) به عنوان یک الگوی زن امروزی.

هر فرهنگسرا در قالب پک محصولات مجازی «مادر» به مناسبت روز مادر یک محصول مجازی تولید و در فضای مجازی منتشر می کند. جشنواره «لالایی های مادر» نیز با هدف معرفی و ترویج لالایی و اشعار مادرانه، توجه به تربیت دینی و زیبایی شناختی مادر و همچنین شناسایی تأثیر لالایی در ایجاد پویایی و نشاط مادر و کودک برگزار می شود. . . در این جشنواره مادران و مادربزرگ ها می توانند تا 9 بهمن ماه به فایل های صوتی انفرادی لالایی با مشخصات تماس خود در واتس اپ گوش دهند. 09021919250 به نام فرهنگسرای رویش بفرستید. آثار را می توان به زبان ها و گویش های مختلف ایرانی اجرا کرد.

ویژه برنامه «مهرآیین» که به مناسبت های مختلف با قدردانی از خانواده های معظم شهدا برگزار می شود، به مناسبت سالروز حضرت زهرا (س) نیز به تجلیل از مادران شهدای جاوید اختصاص دارد. همایش نیم روزی «مادرانه» از دیگر برنامه های برگزار شده در این ایام است که در آن مادران و دختران نوجوان از برنامه هایی چون کارگاه، مسابقه آشپزی و… بهره مند می شوند. همچنین در برنامه «عطر یاس» از بانوان شاعر و نویسندۀ اعضای کانون های ادبی این سازمان تجلیل می شود.

در برنامه «سرود عاشقان» پنج گروه سرود در چهار ایستگاه منتخب مترو به اجرای برنامه می پردازند. فرهنگسرای خانواده همچنین این روزها میزبان کارگاه خوشنویسی «دری از صدف» با موضوع نامه ها و القاب حضرت زهرا(س) در پارک شفق خواهد بود. این کارگاه یکشنبه سوم بهمن ماه از ساعت 9 الی 12 برگزار می شود. جشن “مادرانه” در همین روز از ساعت 16 تا 17:30 در میدان آیینی امام حسین (ع) برگزار می شود که دارای بخش های مختلفی از جمله اجرای سرود، مسابقه، مولودی، تلاوت و غیره