سرمایه گذاری در حوزه فرهنگی موجب توسعه همه جانبه کشور می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، سید حامد عاملی ظهر یکشنبه در دیدار با جمعی از اعضای خانه فرهنگ و هنر اظهار داشت: ورود به عرصه فرهنگ و هنر و پاسداشت ادب، دانش، اخلاق و انسانیت ضروری است. حوزه فرهنگ و هنر باید تقویت شود.»

وی با بیان اینکه استفاده از نظرات فعالان و صاحب نظران عرصه فرهنگ و هنر برای سرمایه گذاری در بین نسل جوان ضروری است، خاطرنشان کرد: استان اردبیل سابقه ارزشمندی در زمینه تربیت عارفان و هنرمندان دارد. و این درجه باید در آینده پرورش یابد تا استعدادهای نسل جوان حفظ شود.

استاندار اردبیل حساس سازی نسل جوان را برای کشف استعدادها و گرایش به تولید آثار فاخر مهم دانست و خواستار انتقال دانش هنری از فرهیختگان عرصه هنر به مردم به ویژه جوانان شد.

عاملی با دعوت از هنرمندان و اهالی فرهنگ استان برای تصمیم گیری در زمینه های مهم فرهنگی و حفاظت از میراث هنری و تاریخی بر اولویت برگزاری رویدادهای مهم فرهنگی تاکید کرد.

وی با اشاره به دغدغه دولت محلی برای حل مشکلات معیشتی و ارتقای فرهنگ استان، همکاری کارشناسان و پیشکسوتان حوزه فرهنگی و هنری مربوطه را در این زمینه خواستار شد.

استاندار اردبیل با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگی در استان قول پیگیری سوالات و دغدغه های اعضای خانه فرهنگ و هنر در خصوص صیانت از فرهنگ، تاریخ و هنر استان را داد.

مدیرکل خانه فرهنگ و هنر استان نیز در این دیدار از عضویت بیش از 150 هنرمند از رشته های مختلف هنری در خانه فرهنگ و هنر خبر داد.

ناصر رهنما آذر افزود: این خانه دارای هشت کمیسیون تخصصی و هفت هنر رسمی، کمیسیون معماها و گروه نخبگان فرهنگ و هنر است.

وی هدف از برپایی این مجمع را پاسخگویی به مطالبات فرهنگی و هنری دستگاه های اجرایی، برگزاری مراسم بزرگداشت و تعامل برای حفظ تاریخ و فرهنگ استان عنوان کرد.