مفتخریم که زنان ما در علم و فناوری پیشرو هستند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت گرامیداشت مقام زن و روز مادر با صدور پیامی میلاد حضرت فاطمه (س) را تبریک گفت و گفت: “ما مفتخریم که زنان ما مادران خردمند و رهبران علم و فناوری هستند. »

متن پیام ذوالفقال به شرح زیر است؛

به نام خدا

با صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) و درود و درود بر حرم مطهر بانوی بزرگ اسلام حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (س) و با سلام و احترام به مادران و همسران شهدا. از خاندان بزرگ علما، مایه مباهات و مباهات است که الگوی زنان ما، مادر پاکترین انسانها، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است که به حق «الگوی مهربانی» است.

آنجا که الگو می شود «نور چشم پدر» می شود، آنجا که وارد عرصه ازدواج می شود، «بهترین دوست در اطاعت خدا» برای علی (ع) می شود و در آنجا نقش مادر را بازی می کند. ، مادر «شباب اهل جنت» و «پیشوای نسل» مبارک «پیامبر اعظم» می شود و با همه اینها آنجا که وارد عرصه اجتماعی می شود، لازمه حقیقت و روشنگری مبتنی بر اصول را به نمایش می گذارد. اسلام هوشمندانه و عاقلانه.

یکی از آرمان‌های والای انقلاب اسلامی ایجاد محیطی امن و انسانی برای دختران و زنان بود تا از چنین زنی بی‌نظیر الگوی خود قرار دهند و در مسیر اهداف خود حرکت کنند. زنان ما از اوایل انقلاب شکوهمند اسلامی مجاهدی بی بدیل بودند، مادران و همسرانی که برای گرانبهاترین دارایی های خود جنگیدند. دخترانی که در این مکتب پرورش یافتند، زنانی اسطوره‌پرداز و اسطوره‌ساز شدند که خون تازه‌ای به رگ‌های انقلاب تزریق کردند.

امروز ما مفتخریم که زنان ما مادرانی دانا و پیشگام در علم و فناوری هستند. حضور ایشان در عرصه های علمی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی ستودنی است و در تمامی عرصه هایی که وارد می شود با حفظ ارزش های والای اسلام، شکوه و افتخار می آفریند.

دانشگاه‌ها و مرکز آموزش عالی و تحقیقات ایران اسلامی مفتخرند که مکانی را فراهم کرده‌اند که در آن زنان می‌توانند با حفظ جوهره وجودی خود، به رشد و تکامل شخصی خود بیاندیشند، اما توسعه همیشه با مسئولیت‌های بزرگ‌تر و چالش‌های گسترده‌تری همراه است.

جمهوری اسلامی ایران با توصیه ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری تلاش کرد زنان را به سبک انقلاب اسلامی تربیت کند و اگر جایگاه مهم زن در ایران اسلامی نبود، به مطالبه زنان تعرض نمی کرد. نخبگان

ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و هفته گرامیداشت مقام زن و روز مادر را در خدمت همه بانوان به ویژه خانواده های پرجمعیت و علمای ارجمند (اساتید، معاونین علمی، دانشجویان دختر) و بانوان گرامی تبریک و تهنیت عرض می نمایم. به امید مرحله دوم انقلاب اسلامی. بانوان عالم می توانند بر اساس راهکارهای هفت گانه خود به ویژه راهبرد «سبک زندگی» در راستای تربیت نسل های آینده انقلاب اسلامی همچون گذشته اقدامات موثری انجام دهند و از خداوند متعال عزت، اقتدار و سربلندی بانوان فرزانه میهن اسلامی را خواستارم. .