قیمت طلا تثبیت شد/ تقاضای خرید در روز زن افزایش نیافت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

نادر بذرافشان گفت گفتن وی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: طی 4 سال گذشته به دلیل افزایش قیمت ها در سطح جهانی و داخلی، قدرت خرید پایین مردم، هزینه های بالا. برای تامین هزینه مواد اولیه و ساخت و شیوع ویروس کرونا، صنعت طلا و جواهر را در رکود به سر می برد و 20 تا 30 درصد کارگاه های تولید و توزیع در این سال ها تعطیل شده بودند.

دبیر هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: با توجه به حذف مالیات بر ارزش افزوده اصل طلا و اعمال این مالیات بر سود و حقوق طلا از 13 دی ماه سال جاری، انتظار داریم قیمت طلا در هفته های آینده تثبیت می شود. و باشد که صنعت طلا و جواهر که سال ها در رنج بود شکوفا شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت ها در بازار طلا و جواهر و سکه به ثبات رسیده است و در صورت عدم انتشار اخبار ویژه سیاسی و اقتصادی و کنترل بازار ارز، قیمت طلا بین 2 تا 5 درصد در نوسان خواهد بود.

بذرافشان گفت: البته به دلیل نگرانی مردم از وضعیت قیمت ها و بلاتکلیفی از ثبات قیمت ها، بازار طلا و جواهر در یک ماه گذشته با رکود بزرگی مواجه شد.

دبیر هیأت امنای اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز با اشاره به روز زن گفت: برعکس سالهای پارسال امسال تقاضای خاصی در بازار طلا برای روز زن و بازار نداشتیم تکان دادن نخورید ممکن است به دلیل شرایط اقتصادی جامعه و پایین بودن قدرت خرید مردم باشد.