توضیحات فرهادیان در مورد شیوع سراسری کرونا دختر تکواندوکار و تعطیلی اردوها – اخبار رزمی – اخبار ورزشی تسنیم

آرش فرهادیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم ، درباره ابتلای تعدادی از بازیکنان تیم تکواندوی بانوان به کرونا اظهار داشت: از زمانی که بحث ویروس کرونا در کشور جدی شده است، یکی از اولین فدراسیون ها، فدراسیون ورزش و پزشکی ورزشی را ایجاد کردیم، سپس تصمیم بر این شد که تمامی تیم های ملی که قصد ورود به اردو را دارند، ابتدا تست PCR انجام دهند و تا آخر این کار را انجام دادیم.

وی افزود: اعضای تیم های ملی بانوان در تیم های تکواندو لیگ برتر بانوان عضویت داشتند و مسابقات آنها در لیگ برتر در دو گروه به مدت دو روز برگزار شد. در نتیجه این افراد دو روز متوالی به اردو ملحق شدند و از زمان آزمون گروه اول تا آزمون گروه دوم 48 ساعت طول کشید تا همه پاسخ ها به دست ما برسد. پس از دریافت پاسخ آزمایش، مشخص شد که تست تعدادی از افراد مثبت بوده است. من نمی دانم این عدد 18 از کجا آمده است و آن را تایید نمی کنم، زیرا تعداد پاسخ های مثبت مشخص است و این عدد کمتر از این عدد بوده است.

رئیس سازمان تیم‌های تکواندو کشور خاطرنشان کرد: این افراد در اردو آلوده نبودند و ممکن است در باشگاه‌های خود یا جاهای دیگر مبتلا شده باشند. پس از این اتفاق با هماهنگی نایب رئیس بانوان و سرمربی تیم ملی تصمیم به تعطیلی اردو گرفتیم. البته به دختران ملی پوش اطلاع دادیم که تمامی امکانات و شرایط لازم از نظر دارویی، تغذیه و پزشک برای قرنطینه در خوابگاه فراهم است اما علیرغم اصرار ما و دکتر حاکمی رئیس کمیته پزشکی دانشگاه فدراسیون، آنها می خواستند ویروس را قرنطینه کنند.

فرهادیان در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد پروتکل های بهداشتی و سواب در مسابقات لیگ به طور جدی رعایت نمی شود، گفت: هر یک از سازمان های فدراسیون تلاش می کنند بدون ایراد و با رعایت دستورالعمل وظایف خود را انجام دهند. یکی از مهم ترین نکاتی که در برگزاری لیگ ها در ایام کرونا تایید شد، حضور تیم هایی بود که تست PCR منفی داشتند. فکر می کنم سازمان لیگ این موضوع را به دقت رصد کرده است، اما شنیده ام که برخی تیم ها در لیگ مردان تست نگرفته اند. من پیگیر این سوال بودم و اتفاقا یکی از تیم های متهم اصل نتایج تست را در اختیار سازمان لیگ قرار داده است.

وی در واکنش به اینکه گفته می‌شود برخی تیم‌ها به دلیل آشنایی با آزمایشگاه‌ها نتایج منفی می‌گیرند و امکان نمونه‌گیری از لیگ تکواندو وجود ندارد، گفت: تقصیر خودش و مسئولیت خودش است که هیچ‌کس کار اشتباهی انجام نمی‌دهد. . امکان نمونه برداری از سوی سازمان لیگ را می توان با دوستان در میان گذاشت، اما چون اطلاعات دقیقی ندارم و در حیطه کاری من نیست، طبیعتا نمی توانم دخالتی داشته باشم، پس حتما این موضوع را با دوستان عزیز مطرح خواهم کرد. سازمان لیگ

رئیس سازمان تیم های ملی تکواندو درباره نامشخص بودن زمان اردوی تیم ملی تکواندو گفت: برخی از بازیکنان از جمله میرهاشم حسینی اعلام کردند که مصدوم هستند و در صورت امکان اردوها تعطیل می شود تا استراحت کنند. برخی از مربیان لیگ مانند پیام خانلرخانی به دلیل شرایط لیگ و فشردگی مسابقات خواستار تعطیلی اردوها برای مدتی شده اند.

فرهادیان تاکید کرد: این موضوع را با سرمربی و سرمربی تیم ملی در میان گذاشته ایم و با توجه به برگزاری لیگ برتر، لیگ نقش جهانی و انتخاب شاگردان در یک بازه زمانی، بسته شدن و احتمال مصدومیت بازیکنان و حضور کم آنها در تمرین تیم باشگاهی خلاصه آمده ایم تا اردو را تعطیل کنیم امروز جلسه ای با حضور رئیس فدراسیون، دبیر، مدیر فنی و اعضای کادر فنی برای اعلام برنامه های ملی پوشان برگزار می شود. تیم و زمان شروع اردو

وی افزود: در گروه دختران بلافاصله پس از مجوز لازم از سوی رئیس کمیسیون پزشکی فدراسیون، اردوها آغاز می شود. طی چند روز آینده با سرمربیان تیم های چتربازی جلسه ای برگزار خواهیم کرد و انشالله از نیمه بهمن ماه اردوهای چتربازی را آغاز خواهیم کرد.

رئیس سازمان تیم‌های ملی با بیان اینکه در مسابقات فجیره شرکت نمی‌کنم، گفت: با توجه به اینکه هر بازیکن در طول سال تنها می‌تواند در مسابقات بین‌المللی 40 امتیاز کسب کند و با توجه به برگزاری سه دوره مسابقات 20 امتیازی در اسفندماه در جزیره کیش. تصمیم گرفت این کار را انجام دهد. این هزینه در مسابقاتی که توسط ما برگزار می شد انجام شد. در آینده اگر بازیکنی نیاز به کسب امتیاز داشته باشد با تشخیص کادر فنی از سوی فدراسیون به مسابقات دیگر اعزام خواهد شد.

انتهای پیام/