موانع احیای گردشگری سلامت باید برداشته شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد کلامی از کارگروه توسعه گردشگری سلامت با اشاره به چالش های پیش روی این منطقه از استان گفت: گردشگری سلامت یکی از پر رونق ترین صنعت گردشگری در جهان است که مورد توجه قرار گرفته است. بیشتر کشورها.

وی ادامه داد: با توسعه گردشگری سلامت و ایجاد جاذبه های آن از طریق بهبود وضعیت ارائه خدمات درمانی می توان به افزایش ورود گردشگران سلامت به استان کمک کرد و در این راستا باید شرکت های خدمات درمانی تسهیلات خصوصی فعال و قدرتمندی در این زمینه ایجاد کرد. استان.

کلامی با اشاره به چالش های عمده گردشگری سلامت در بعد ملی گفت: از جمله این چالش ها می توان به ضعف سیستم اداری، تداخل مسائل گردشگری بین دستگاه های ذیربط، ضعف همکاری بین دستگاه های اجرایی اشاره کرد. بخش‌های دولتی و خصوصی و نظارت ضعیف».

وی گفت: موانع اصلی زنجیره خدمات پزشکی از جمله ضعف فرآیندهای خدمات رسانی، فعالیت های غیررسمی و زیرزمینی، سرمایه گذاری کم در حوزه های مختلف و موانع مرتبط با بازارهای هدف گردشگری از جمله تعامل خوب با بیماران، بازاریابی و تبلیغات ضعیف و … موقعیت رقابتی ضعیف، دیگران هستند. چالش های موجود در این زمینه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: کارگروه توسعه گردشگری سلامت باید فعال شود و راهکارهای عملیاتی برای توسعه این بخش ارائه شود.