اتصال 297 روستای دیگر به اولین شبکه اینترنت پرسرعت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، صبح روز یکشنبه 3 بهمن 1392 در مراسم افتتاح پروژه های دولت سیزدهم به مناسبت سالگرد انقلاب اسلامی، با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همراه اول PDG و مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورهای ارتباطی و حضور جمعی از ویدئو کنفرانس استانداران، فرمانداران، مسئولان محلی و مدیران کل ارتباطات استان ها 1000 روستا با بیش از 20 خانوار به شبکه ارتباطی پایدار و پرسرعت متصل شده اند.

در این مراسم ضمن افتتاح نمادین سایت نسل چهارم روستای «محمدتقی کندی» شهرستان گرمی استان اردبیل، با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، 202 سایت جدید و یا به سوم یا چهارم ارتقا یافت. فناوری نسل وارد 297 روستا با بیش از 20 خانوار شد و شبکه موبایل اولین شبکه تلفن همراه شد.

زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از افتتاح کارگاه های ساخت و ساز روستایی ضمن تشکر از زحمات اپراتورهای ارتباطی و دست اندرکاران این پروژه ها اعلام کرد: امروزه زندگی انسان ها با ارتباطات و فناوری اطلاعات مختل شده است. ; اکنون داشتن زیرساخت های ارتباطی مناسب در کشور یک الزام است که یکی از اهداف دولت سیزدهم نیز می باشد.

وی با اشاره به راه اندازی پلت فرم شبکه دانش آموزی شاد توسط همراه اول، گفت: از دکتر اخوان و تیم فنی شاد تشکر می کنم که با راه اندازی بستر بومی اجازه تعطیلی تدریس در ایام کرونا را ندادند. “

عیسی پور گفت: با راه اندازی 500 سایت جدید و ارتقای فناوری در حدود 250 روستا در دولت جدید امیدواریم شاهد رشد و شکوفایی روستاهای تحت پوشش باشیم.

وی افزود: وزارت ارتباطات این آمادگی را دارد که در صورت تصویب بودجه پیشنهادی در مجلس، تا پایان سال 1401 تمامی روستاهای بالای 20 خانوار را در سه دوره به شبکه ملی اطلاعات متصل کنیم.

گفتنی است، همراه اول به عنوان اپراتور پیشرو در ارتباطات روستایی، در قالب طرح «خدمات اجباری ارتباطات مردمی و فناوری های ارتباطی» (یوسو) تاکنون 844 سایت جدید و 2257 ارتقای فناوری داشته است که با 4956 روستای بیش از 20 خانوار تحت پوشش شبکه هستند اینترنت پهنای باند خود را نصب کنید.

بر اساس اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تاکنون 32 هزار روستا معادل 81 درصد روستاهای کشور به شبکه ارتباطی پایدار و پرسرعت متصل شده اند و از ابتدا هزار روستای جدید به این شبکه متصل شده اند. . دولت سیزدهم