کاهش کسری بودجه / اختصاص 66 هزار میلیارد دلار به صندوق های دادگستری – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا نعمتی پیش از ظهر سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه مسئولان قدیم و جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد با تاکید بر اینکه رشد اقتصادی یکی از مهمترین اولویت های بودجه سال آینده کشور است، گفت: وی افزود: کنترل تورم نیز در فرآیند بودجه ریزی مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه بودجه عمرانی کشور نیز در سال آینده 14 درصد به 18 درصد افزایش یافته است، گفت: یکی از شرایط رشد اقتصادی توجه به حوزه ساخت و ساز است، بنابراین افزایش بودجه عمرانی باعث شده است. تاثیر زیادی بر رشد اقتصادی کشور خواهد گذاشت.

معاونت هماهنگی استان های معاونت توسعه منابع نیروی انسانی سازمان برنامه و بودجه در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به طرح های هادی روستایی گفت: بر اساس برنامه ریزی های استانی شدن طرح های هادی روستایی در سال آینده ادامه دارد.

نعمتی با اشاره به اینکه اعتباری معادل هزار و 100 میلیارد تومان از این محل پاراگراف به استان ها اختصاص دارد، افزود: مورد دیگر تداوم صندوق های دادگستری و پیشرفت است که 66 هزار میلیارد تومان برای سرمایه گذاری های اولیه صندوق های عدالت و پیشرفت برای «سال آینده» اختصاص می یابد.