کتاب چمدان های باز منتشر شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «چمدان های باز» نوشته سیدمحسن روحانی به تازگی توسط نشر جام جم منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب حاوی روایت های گوناگونی از زندگی مهاجران در ایالات متحده است که در هزاران نسخه منتشر شده است.

نویسنده این کتاب دیدگاه خود را به عنوان یک دانشجو و وکیل ایرانی درباره زندگی مهاجران در آمریکای شمالی به ویژه نیویورک بیان می کند. فراز و نشیب مهاجرت و زندگی و تفاوت های فرهنگی، اقتصادی و مذهبی از جمله مواردی است که در کتاب به آن اشاره شده است.

کتاب «چمدان‌های باز» اولین اثر سیدمحسن روحانی در حوزه ادبیات است که تا مقطع فوق دکتری حقوق تحریم‌های اقتصادی را در نیویورک خواند و آثار زیادی را به فارسی و انگلیسی در این زمینه منتشر کرد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

“من همیشه می گویم سفر یک ماده مخدر است. این یک محرک است که مردمش را معتاد می کند. روال به هم پیوسته روزمرگی را از بین می برد و فرد را به طور کامل از موقعیت خارج می کند. رها کردن کیفیت زندگی و صرف بقیه زمان در جایی و سعی کن ازش لذت ببری.دقیقا رسالتش همینه.بالاخره هرجای دنیا هستیم انسان هستیم.فراموشی مال ماست.غم و شادی رو به یاد میاریم خودشون وقت ندارن ما تعیین میکنیم تا کی ماندگار می‌شوند سفر هم این را به ما یادآوری می‌کند؛ هر چقدر هم زیبا و جذاب باشد، اما «آن هم می‌گذرد…»