آخرین وضعیت جوی استان اردبیل / تلاش برای رفع نابسامانی ها به صورت جدی ادامه دارد – اخبار اردبیل – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل،4 روز گذشته و بارش برف سنگین زندگی ساکنان اردبیل را مختل کرده است به طوری که بسیاری از شهروندان دیگر نمی توانند مانند گذشته زندگی عادی داشته باشند و به دلیل انباشته شدن برف در خیابان ها و محله ها دسترسی به مرکز شهر با مشکل مواجه شده است. برای بسیاری از مردم.

مسافران و رانندگان نیز به دلیل انباشت برف در خیابان ها و کوچه های شهر دست و پنجه نرم کردند و به دلیل شرایط حاکم نتوانستند شاهد کارها باشند.

بازگشایی راه های مسدود شده روستایی به حدود هزار روستا در روزهای اخیر انجام شده است که پیش بینی می شود تا پایان شب بسیاری از روستاها از انسداد برف خارج شوند و شرایط تردد برای روستاییان پیش بینی شود تا وضعیت بد آب و هوا باعث فعالیت دفاتر استارت با 2 ساعت تاخیر در استان شد.

در همین راستا کاظم معاون توسعه مدیریت استانداری اردبیل طی بخشنامه ای اعلام کرد در تمامی شهرستان های استان به جز پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز مغان ساعت شروع به کار دفاتر از ساعت 9 صبح خواهد بود.

معاون مدیریت و توسعه منابع استانداری اردبیل در دومین روز از بارش شدید برف، برودت هوا و لغزنده بودن جاده ها به تمامی دستگاه های اجرایی استان اعلام کرد: فردا سه شنبه 28 دی ماه 1400 نفر از کارکنان دولت با تأخیر در محل کار حاضر می شوند. دو ساعت به عنوان مراکز درمانی و خادمان و شهرستان های پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز مشمول این تصمیم نمی باشند.

بارش برف در محورهای اصلی و فرعی به صورت جدی ادامه دارد

مهدی صفری معاون شهرداری اردبیل در گفت و گو با خبرنگاران از تلاش شبانه روزی اکیپ های شهرداری اردبیل خبر داد و گفت: تمامی نیروی انسانی و ماشین آلات شهرداری اردبیل در خیابان های اصلی و فرعی شهر برف می بارد. بنابراین ما می خواهیم خود را بر اساس همکاری با مقامات منتخب شهرداری قرار دهیم و از توقف خودروها در مسیر برف روب های بزرگ و برف روبی باغ ها در کوچه ها خودداری کنیم.

صفری گفت: گروه های جهادی محلات برای بازگشایی کوچه ها وارد شده اند و در این شرایط ثابت کرده اند که در شرایط بحرانی می توانند دستیار دستگاه های اجرایی و خدماتی باشند.

بازگشایی 1000 راه روستایی در استان اردبیل

کلیم الله وثوقی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل در گفت و گو با خبرنگاران در اردبیل از بازگشایی هزار راه روستایی در استان اردبیل خبر داد و گفت: 4 هزار و 600 کیلومتر از راه های استان برف روبی و 5 هزار تن برف روبی شده است. از ماسه و نمک این منطقه استفاده شده است تا تردد در تمامی جاده های اصلی و فرعی استان برقرار باشد.

وی گفت: 203 راه روستایی استان نیز نیازمند بازگشایی و پاکسازی است که در این راستا راهداران تمام تلاش خود را برای بازگشایی راه ها انجام می دهند و آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل ادامه داد: در نظر داریم هرچه سریعتر برای بهبود وضعیت موجود و دستیابی به همه اهداف خود در این زمینه اقدام کنیم.

شهرداری اردبیل نیز با اعلام اینکه پارک در حاشیه خیابان ها عملیات برف روبی را با مشکل مواجه کرده است از اهالی و رانندگان خواست حداقل در زمان برف روبی خودرو را جابجا کنند.

بسیج و سپاه آماده خدمت به مردم هستند

سید علی تدین فرمانده تیپ 37 حضرت عباس(ع) استان اردبیل در ادامه با تاکید بر اینکه بسیج و سپاه آماده خدمت رسانی به مردم هستند، آماده باش در برف و طوفان اردبیل هستند.

وی گفت: بازگشایی راه ها و کمک به خودروهای رها شده در محیط، توجه ویژه و اساسی را می طلبد و از مردم می خواهیم درختان را تکان دهند و برف سنگین باعث شکسته شدن درختان نشود.

تلاش ها در این زمینه تا بازگشت به حالت عادی ادامه خواهد داشت و امیدواریم بتوانیم مشکلات را هر چه سریعتر حل کنیم.

انتهای پیام/ 132 / Ó