اظهارات نادرست و بی اساس نماینده مردم بندرعباس در مجلس – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، سید مرتضی اولادعلی در سخنانی در جمع کارگران مرزبانی و صیادان بندرخمیر ضمن تکذیب این اظهارات و احقاق حق قانونی مرزبانان استان هرمزگان برای اعاده خدمت و پیگرد قانونی به اتهام “ نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی» گفت: تخلف این نماینده مجلس در سلسله مراتب فرماندهی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان منعکس شده تا مرجع تصمیمات مقتضی اتخاذ کند.

وی گفت: چند شب پیش هنگام خروج یک فروند شناور صیادی از بندر پل پل و ورود یک فروند کشتی جنگی به آن، برخورد دریایی رخ داد که طی آن یک شناور صیادی کشته و یک مرزبان مجروح شد.

اولادعلی ادامه داد: در بررسی های اولیه مشخص شد شناور صیادی فاقد مدارک هویتی و دریایی در ساعت ممنوعه در حال حرکت بوده و فاقد چراغ و علائم ایمنی در خروجی ایستگاه و با نیروی دریایی ارتش بوده است. کشتی در خارج از ایستگاه و در محدوده بندر خمیر با هم برخورد کرد و این حادثه ناگوار رخ داد.

معاون اجتماعی مرزبانی استان هرمزگان با بیان اینکه کارشناسی دقیق این حادثه در دست بررسی است و متعاقباً اطلاع رسانی شد، در جلسه شورای اداری استان با حضور رئیس جمهور از اظهارات نسنجیده و گمراه کننده شورای اسلامی شهر احمد مرادی نماینده مجلس شورای اسلامی به شدت انتقاد کرد. رئیس جمهور.

وی بدون در نظر گرفتن و در نظر گرفتن این حادثه در جلسه مهمی که با حضور مقام معظم رهبری در کشور برگزار شد، ابراز احساسات خود را جفای مرزبانان استان هرمزگان عنوان کرد.

معاون اجتماعی مرزبانی هرمزگان با هوشیاری و دقت مرزبانی، آموزش مستمر و تعامل بیشتر مرزبانان با مرزبانان، از ابتدای سال جاری تاکنون هیچ گونه درگیری که منجر به تیراندازی و کشته شدن حتی قاچاقچیان یا قاچاقچیان شود نداشته ایم. شهادت مرزبانان دریایی از درگیری، تعقیب و گریز و تیراندازی تنها منجر به برهم زدن روحیه عمومی می شود.

اولادعلی ضمن دعوت از این نماینده مجلس شورای اسلامی برای عذرخواهی از مرزبانان و خانواده شهدای مرزبانی در جمع حضار علنی مجلس، از رئیس مجلس شورای اسلامی خواست تا به این سوال ورود کند و موضوع را پیگیری کند. آی تی. مربوط به.

این مقام مسئول در مرزبانی استان هرمزگان بیان این گونه سوالات را کذب و تضعیف نیروهای مسلح دانست و تصریح کرد: باید مشخص شود این سوالات برای چه منظوری بیان می شود.

اولادعلی با بیان اینکه مشارکت مرزبانان و مرزبانان تضمین کننده امنیت طولانی مدت است، افزود: مرزبانان همواره در همه سختی ها و مشکلات و بلایا مانند سیل و زلزله و یگان یکم در کنار مرزبانان بوده اند. به همراه مرزبانان حضور داشته باشند.”

وی تعامل، همکاری، اتحاد و همدلی مرزبانان و مرزنشینان در استان هرمزگان را به خوبی توصیف کرد و گفت: طرح این گونه مسائل و تحریف واقعیت ها به هر دلیل و هدفی خللی در وحدت و همدلی مرزبانان و مرزبانان ایجاد نمی کند. ساکنین چون خود مرزبانان هوشیار و آگاه هستند و واقعیت ها را به خوبی درک می کنند و گرفتار تبلیغات نمی شوند.

اولادعلی با بیان اینکه مرزبانان استان هرمزگان تاکنون 27 شهید برای تامین امنیت نوار مرزی این استان تقدیم کرده اند، گفت: 5 شهید مظلوم مرزی همچنان جاودانه هستند و خانواده های آن بستگان در سواحل نیلگون خلیج فارس در دریا غرق شدند. در درد و اندوه هستند

وی با تمجید از زندگی مرزبانان استان هرمزگان با وجود کمبود امکانات و تجهیزات ادامه داد: چرا برخی عملکرد خوب، کارآمد و قانونمند مرزبانان را زیر سوال می برند و به جای اینکه با انتشار چنین اسنادی به مرزبانان کمک کنند. قصد نابودی مرزبانان را دارید؟

معاون امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان در پایان گفت: امنیت و آسایش امروز جامعه حاصل خون ریخته شدن شهدا و راه و هدف شهدای گرانقدر همواره نقشه راه و نقشه راه است. سیاست. نگهبانان مرزی.”

احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی هفته گذشته در جلسه شورای اداری با حضور رئیس جمهور گفت: همیشه تعیین تکلیف باشید. وی مثال زد یک ملوان کشته شده در بندرخمیر که هیچ کالایی را حمل نمی کرد.