تاج: AFC اصول خود را حفظ کرد و استقلال و پرسپولیس را حذف کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی تاج در حاشیه مراسم تشییع شهدای گمنام در وزارت ورزش و جوانان گفت: ما در همه عرصه ها مدیون شهدای گمنام هستیم. این وظیفه ماست که در کنار آنها باشیم.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال درباره حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا 2022 تصریح کرد: قبل از این اتفاق با آقای سجادی وزیر ورزش جلسه داشتم. به شخصه معتقدم کنفدراسیون فوتبال آسیا فرصت های لازم را به باشگاه ها و فدراسیون ایران داده بود تا اصلاحات و مشکلات خود را حل کنند. از این فرصت چندان استفاده نشده و مشکلات این دو باشگاه واقعاً بزرگ است.

وی ادامه داد: من به عنوان نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا مفصل صحبت کردم، با وزیر ورزش هم گفتگوی کاملی داشتم، فرصت فصلی بود که باشگاه ها از آن بهره مند نشدند، اما این موضوع باعث شد. حالا باشگاه ها باید برای آینده تلاش کنند تا این بدهی ها و مشکلات موجود مشکل ساز نشود حداقل دلایل اساسی ارائه کنید که گاهی اوقات اینطور نیست.

تاج ادامه داد: فکر می‌کنم ما باشگاه‌های معتبر و خوبی داریم و کنفدراسیون آسیا نمی‌خواست این دو باشگاه را حذف کند و برای آن‌ها عملیاتی نشد، زیرا استقلال و پرسپولیس در کنار سعودی‌ها بیشترین تماشاگر را دارند و حتی روی تیم تاثیر می‌گذارند. درآمد AFC.” .

رئیس سابق اتحادیه فوتبال انگلیس در مورد اقداماتی که برای رسیدگی به این موضوع در دوران تصدی اش در اتحادیه فوتبال انگلیس انجام داد، گفت: هر سال فرصتی می دادند و هر سال اتفاقات خوبی می افتاد. هر دو باشگاه بدهی های خود را پرداخت کرده اند و باید بدهی های خود را تسویه کنند. امیدوارم در سال های آینده این اتفاق دوباره تکرار شود.

تاج در خصوص صحبت های شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فعلی فدراسیون فوتبال مبنی بر اینکه مسئولیت حذف استقلال و پرسپولیس بر عهده اوست، تاکید کرد: زیاد به این چیزها توجه نکنید و کلمات

وی با اشاره به حضور مهدی طارمی در جمع فینالیست های جایزه پوشکش بیان می کند: خیلی ها علاقه زیادی به مهدی طارمی دارند. تیم ملی ایران بسیار قدرتمند است و همه این موفقیت ها را مدیون بازیکنان تیم ملی هستیم.