آمادگی ایران برای تهیه سند همکاری همه جانبه تجاری – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، علی اکبر محرابیان در دیدار با «رشید» المعموریمشاور نخست وزیر عراق که با حضور رئیس جمهور عراق در وزارت نیرو برگزار شد، گفت: امیدوارم این تعاملات منجر به توسعه همکاری های متقابل در زمینه برق به نفع دو کشور شود. . سفیر در ایران

وی با اشاره به تمایل ایران برای تامین برق مورد نیاز عراق گفت: رئیس جمهور جدید جمهوری اسلامی ایران علاقمند به توسعه روابط خارجی با کشورهای مختلف به ویژه همسایگان خود است و از توسعه این روابط استقبال می کند.

رئیس کمیسیون همکاری مشترک ایران و عراق با اشاره به توان عراق در تامین برق در 20 سال آینده با برنامه ریزی بلندمدت، از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تهیه سند همکاری جامع در زمینه تجارت با ایران خبر داد. عراق.

در ادامه مطلب المعموریمشاور نخست وزیر عراق با تاکید بر توسعه روابط اقتصادی دو کشور در سال های اخیر ابراز امیدواری کرد که در سال های آینده شاهد توسعه روابط دو کشور باشیم.

وی همچنین درباره راه آهن شلمچه – بصره، واردات گاز از ایران و تعاملات تجاری رو به رشد صحبت کرد. توضیحی وی ارائه و ابراز امیدواری کرد که به زودی تمامی مطالبات ذکر شده در این حوزه ها پرداخت شود.

در نهایت، طرفین ظرف یک هفته، سه سال پیش به توافق رسیدند نویسنده هزینه اضافی قرارداد فروش برق به عراق توسط شرکت توانیر تهیه و برای اظهار نظر و انتخاب نهایی به طرف عراقی ارسال خواهد شد. نمایندگان دو کشور همچنین با تشکیل کارگروه ویژه ای به منظور بررسی و رسیدگی به چالش های پروژه های مختلف تجاری ایران در عراق موافقت کردند.