رعایت استانداردهای زیست محیطی در شهرک های صنعتی قدس حداقل است – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، رضا شایسته صبح سه شنبه همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاک در نشستی با اصحاب رسانه، مشکلات و نیازهای شهر قدس را در حوزه محیط زیست برشمرد و نسبت به آلودگی و مشکلات شهر قدس ابراز نگرانی کرد. شهرک صنعتی: کارگران شاغل در واحدهای صنعتی روزانه به طور متوسط ​​100 لیتر آب دارند که 80 درصد آن به پساب تبدیل می شود و با این آمار میزان قابل توجهی از آب این منطقه به دلیل عدم وجود سیستم فاضلاب و آلودگی محیط زیست

وی ادامه داد: قانون مدیریت پساب های صنعتی به اداره محیط زیست شهرستان واگذار شده است و صنایعی که پرسنل پرسنل دارند خط قرمز ما هستند و پیگیر آن هستیم تا تخلیه پسماند آب آنها یا به چرخه تولید بازگردد یا به سرزمین فضای سبز

رئیس اداره محیط زیست شهرستان قدس همچنین از راه اندازی شبکه فاضلاب تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی در ایام الله دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: های خوشبختانه در دهه فجر 5 واحد صنعتی سیستم تصفیه فاضلاب خود را ساختند اند که راه اندازی خواهد شد.

شایسته ضمن قدردانی از برخی شرکت ها برای راه اندازی سیستم فاضلاب، گفت: برخی از شرکت ها دارای سیستم تصفیه فاضلاب مناسبی هستند که توسط کارشناسان محیط زیست به صورت آنلاین رصد می شود و مقدار قابل توجهی از فاضلاب این شرکت برای استفاده در فضای سبز شهرداری استفاده می شود. قدس». .

وی با اشاره به نگرانی مردم از ورود بیش از حد فاضلاب شرکت نفت پارس به کانال ها، افزود: ملاردی ها توجه داشته باشند که ورود فاضلاب شرکت نفت پارس به کانال ها هیچ خطر زیست محیطی برای شهر ندارد و امید است نیاز به استفاده دیگری باشد.

شایسته به وضعیت آلودگی هوا نیز اشاره کرد و گفت: هوای هفته پاک است و محیط مناسبی ندارد و امسال نسبت به سال های گذشته روزهای زیادی با آلودگی هوا داشته ایم.

وی ادامه داد: بارندگی تاثیر زیادی در کاهش آلودگی هوا دارد که متاسفانه امسال به دلیل کاهش بارندگی در شهر قدس 37 روز شرایط اضطراری است که نسبت به سال های گذشته بدون سال قبل است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان قدس همچنین فعالیت معدنی شن، آسفالت و بتن را در آلایندگی موثر برشمرد و افزود: شهر قدس دارای حدود 50 مرکز معدنی است و از نظر تعداد معادن و خوشبختانه این معادن رتبه اول کشور را دارد. در مواقع اضطراری به خوبی با ما کار می کنند و به محض اعلام ما کار را متوقف می کنند.

شایسته با اشاره به اینکه ایجاد ایستگاه سنجش آلودگی حق طبیعی مردم شهر قدس است، گفت: پس از اطلاع از وضعیت آلودگی هوا، حق طبیعی مردم شهر قدس و قدس تنها حق است. شهری در تهران که ایستگاه سنجش آلودگی هوا ندارد.» اعتبارات خرید دستگاه های کنترل آلودگی گران شده است و امیدواریم فقط با تلاش شهرداری و سایرین. مقامات اتاق و تجهیزات لازم برای کار این ایستگاه باید مجهز باشد.