دریادار تنگسیری: امروز دنیا ملت ایران را «شرافتمند و سرسخت» می شناسد / ما هرگز دست از استکبار بر نمی داریم – اخبار هرمزگان – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباسچهاردهمین جشنواره حضرت علی اکبر علیه السلام با حضور امیر دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، جمعی از سربازان نمونه و فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی سپاه در تنگه هرمز بر روی عرشه کشتی شهید سردار شهید حاج عبدالله رودکی برگزار شد. .

در این مراسم سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 244 شهید سرباز، 41 جانباز و 36 سرباز آزاده نیروی دریایی سپاه گفت: هر ملتی هویت و آدرسی دارد و هویت و شخصیت فرهنگی هر ملتی. در جهان معرف هویت همان ملتی است که امروز هویت ملت قهرمان ایران را در جهان منشأ بصیرت و غیرت روحانیون مردم و رهبری حکیمانه و مدبر رهبر معظم انقلاب اسلامی است. که شهدای ما ایران اسلامی را به جهانیان تقدیم کردند گفتند امروز دنیا ما را ملتی سرسخت، مقاوم در برابر استکبار، دارای روحیه غیرت، مردانگی و تسلیم نشدن در برابر ظالمان می شناسد و هر ایرانی در جهان سربلند و سرافراز است. به افتخار ایرانی او، این مقام پرافتخار مرهون شجاعت است. این ایثار و ایثار شهدای والامقام و امام شهدا (رضوان الله تعالی علیه) است و باید تا ابد قدردان آنها باشیم و یادشان را زنده نگه داریم.

دریادار تنگسیری یادآور شد: شهدا مایه افتخار ایران اسلامی شده اند، ما به عنوان بازماندگان کاروان شهدا باید بسیار مراقب باشیم و به گونه ای عمل کنیم و در راه امام و شهدا قدم برداریم. شهید نمی شود» برای شهید شدن باید شهید باشی، یعنی هر کدام از ما که سرباز این انقلاب هستیم قرار است مثل شهدا رفتار کنیم تا به مقام خود برسیم.

وی افزود: وظیفه هر فردی این است که آنچه را که برای پیشرفت و بالندگی نظام اسلامی لازم است انجام دهد زیرا این کشور حرم است و حرمت حرم بر عهده اولیای حرم و بر عهده همه ماست. مسئولین و شما جوانان نظامی این نظام و ما حریم جمهوری اسلامی هستیم و باید درست عمل کنیم.

سردار تنگسیری گفت: یکی از بزرگ‌ترین افتخارات انقلاب شکوهمند اسلامی این است که جایگاه پرافتخار «سرباز» در نظام مقدس جمهوری اسلامی چنان ارزشمند و ارتقا یافته است که سردار دلها، سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی بهترین عنوان از القابی که به او علاقه داشت، عنوان «سرباز» بود و حتماً این عنوان را روی قبر مطهرش دیده‌اید. “سرباز قاسم سلیمانی”.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: سربازان و جوانان عزیز، بر اساس غیرت دینی جوان سرافراز امام حسین (ع)، حضرت علی اکبر (ع)، ولایتمدار، مؤمن، شجاع، کارآمد، کارآمد، اهل علم و عمل انقلابی».

دریادار تنگسیری با اشاره به درخواست حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) از جوانان که فرمودند: «تمدن، آموزش، ورزش» منشأ همه جوانان غیور ایرانی باشد. مانع بزرگ در برابر نقشه ها و وسوسه های شیطانی، تحصیل و تربیت منشأ رشد، تولید و پیشرفت علمی کشور و ورزش نیز منشأ سلامتی روح و جسم است که لازمه کار و تلاش جهادی و رشد است. نشاط اجتماعی

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اصل احترام جوانان به پدر و مادر و بزرگان سپاه گفت: وظیفه ما هر چه هست به عنوان «شهید سلیمانی» به درستی و خالصانه عمل کنیم و سرباز خوبی برای نظام اسلامی باشیم.

در پایان این همایش هدایایی نفیس به دریانوردان و سربازان برتر در رشته ها و مهارت های مختلف اهدا شد.

انتهای پیام/