آخرین وضعیت آب و هوا و ترافیک جاده ها / اسامی راه های مسدود شده – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

سرهنگ احمد شیرانی در گفت گفتن وی از وضعیت کنونی جاده به خبرنگار مهر گفت: به دلیل بارش شدید باران و کولاک و پیش بینی ریزش بهمن در جاده چالوس، این مسیر از ساعت 6:30 صبح دیروز مسدود است و وقوع ریزش بهمن صبح امروز در این مسیر به دلیل پیش بینی است. پلیس قبلی و نبود ترافیک قطعا نه هیچ آسیبی به خودرو و رانندگان وارد نمی شود.

وی افزود: مصدومان گزارش شده در بهمن ماه افراد بودند اند که در یک مجتمع کارگاهی در کنار جاده زندگی می کرد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، مرکزی، زنجان، البرز، لرستان، چهارمحال و بختیاری، قزوین – رشت، کرج – چالوس و هراز بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

شیرانی وی ادامه داد: در استان های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان رضوی، کرمان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان نیز بارش باران گزارش شد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت ترافیکی گفت: ترافیک نیمه سنگین در بزرگراه قزوین – کرج (ترمینال شهید کلانتری تا پل فردیس)، بزرگراه کرج – تهران (پل فردیس به تا ساعت) و محور شهریار – تهران (تقاطع شهر قدس) گزارش شد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا آخرین وضعیت جوی جاده ها تشریح کرد و گفت: بارش برف و باران در محورهای خاص خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، سمنان، قم، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس، لرستان، کرمان، کرمان جنوبی، سمنان، البرز، تهران، مازندران و گلستان و در بخش‌هایی از استان‌های بوشهر، سیستان و بلوچستان، سیستان و بلوچستان، خوزستان و هرمزگان بارش باران گزارش شد.

شیرانی وی با اشاره به محورهای اصلی مسدود شده گفت: محور چالوس و بزرگراه تهران – شمال و بالعکس. دهگلان – حسین آباد، بزرگراه خرم آباد – پل زال (مسیر غربی)، زهکلوت – ایرانشهر، ریگان – ایرانشهر، کنارگذر ملک آباد – برج (کمربند شمالی اراک) و برج – بروجرد مسدود است.

وی با اشاره به محدودیت تردد با تغییر مسیر در جاده های خاص گفت: محور دالکی – برازجان تا اطلاع ثانوی مسدود است و تردد از مسیر جایگزین کمربندی قدیم برازجان، محور. خمیر پورت – بندرلنگه تا اطلاع ثانوی مسدود است و تردد از مسیر جایگزین خمیر پورتدژگان – بندرلنگه انجام شده و همچنین محور خمیر پورت – بندرعباس تا اطلاع ثانوی مسدود است و تردد از مسیر سه بانده جایگزین گچین – منبع آب به سه صورت انجام می شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا با اشاره به محورهای دارای انسداد فصلی گفت: محورها گنج – تویسرکان، سروآباد – پاوه، سی سخت – پادنا، پونل – خلخال وازکبلده، هشتگرد-طالقان و لاسم – محترمانه مسدود شده اند.

شیرانی با اشاره به محورهای زیر انسداد، محورها میل نادر- آب حیاتیااسوج – چرا آقای، پاتاوهدهشت، دندی – تکاب، سه راه ایرانخا – تکاب، برجک – زهکلوت، جیرفت – هیشینمهاباد – پسوه، خواب دیدن حاجی آباد (سیرجان)، سروآباد – اوراماناتسرایان-بیرجند جاسک- بشاگردسروآباد-کامیاران منوجانهشتبندی، رودبار – مظفرآباد، رودبار – آبسردوئیه، رودبار – بیژن آباد، بزمان – دلگان، تهمچورزق، دلگان – هودیان، فنوجکتیجرمشک، بیجار – قروبه، بیجار تکاب، دهگلان – بلبن آباد، زنجان – طارم، دشت – شاه اسحق، نهاوند – نورآباد، تنگه. کوشکسومار و کوهرنگ – بازفت – مسجد سلیمان تعطیل است.

وی از تداوم بارندگی ها و سرما خبر داد و گفت: این پستچی این موضوع شرایط متفاوت و خاصی را برای سفرهای بین شهری ایجاد کرده است. هموطنان کسانی که نیاز به سفر ضروری به این استان ها دارند باید برای رانندگی در شرایط مرطوب آماده باشند. علاوه بر این وزش باد شدید و مه در جاده ها بر میدان دید رانندگان تاثیر منفی می گذارد و دید را کاهش می دهد.

مدیر مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: در این شرایط ضمن کاهش سرعت رانندگی، استفاده از چراغ روشن در هنگام تردد برای دیده شدن و جلوگیری از تصادف ضروری است. کاهش شدید دما باعث سر خوردن می شود در جاده ها کوهستانی می شود و رانندگی با هر سرعت مطمئنی خطر واژگونی و برخورد از جلو به عقب را افزایش می دهد.

شیرانی گفت: قطعا در این شرایط در جاده ها سوار می شود داشتن تجهیزات زمستانی مانند زنجیر چرخ در خودرو ضروری است. در روزهای بارانی مشابه در هفته های اخیر متاسفانه عدم احتیاط برخی از رانندگان به ویژه برخی از مسافران اتوبوس های مسافربری منجر به بروز حوادثی شده است که با کمی احتیاط و رعایت قوانین رانندگی می شد از وقوع آن جلوگیری کرد.شرایط بارندگی.

وی ادامه داد: رانندگان به ویژه در زمینه حمل و نقل بار، بار و مسافر در این شرایط باید زمان بیشتری را برای رسیدن به مقصد در نظر بگیرند و با توجه به شرایط بارندگی و لغزندگی جاده ها، احتیاط بیشتر و فاصله طولی بیشتر از مسیرها را رعایت کنند. ماشین.” جبهه را در دستور کار خود قرار دهید. مطمئن شوید که آماده هستید بکار ماشین بودن در این شرایط، سالم بودن برف برف پاک کن خودرو، زنجیر چرخ و سیستم گرمایش خودرو سالم قبل از سفر در این شرایط ضروری است.