500 تیراندازی از ابتدای امسال در کرمانشاه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز توسلی زاده در کمیته نظارت و مبارزه با جرایم خشن استان کرمانشاه که با حضور مقامات قضایی و نیروی انتظامی دادگستری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به وقوع حدود 500 فقره تیراندازی در شهرستان کرمانشاه استان از ابتدای سال جاری آمار پلیس حاکی از آن است که هر یک از آنها می تواند منجر به قتل و حوادث جدی تری شود و اگر مدیریت لازم برای برخورد و پیشگیری انجام نشود در آینده با مشکل مواجه خواهد شد.

وی با بیان اینکه تیراندازی یکی از موضوعاتی است که امنیت جامعه را به چالش می کشد، افزود: برخورد قاطع با تیراندازان باید به طور جدی در دستور کار مسئولان قضایی و انتظامی قرار گیرد، کما اینکه این قاطعیت از قبل وجود داشته است. رخ داده است.

رئیس قاضی استان کرمانشاه با بیان اینکه برخورد با جرم تیراندازی تنها بخشی از مشکل است، گفت: موضوع مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد پیشگیری از این جرم است چرا که تجربه نشان داده است که همیشه پیشگیری بهتر است. نسبت به درمان و نتایج و اثرات بهتری دارد.

توسلی زاده با بیان اینکه اشراف خوبی به جرایم خشن در استان کرمانشاه از سوی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی وجود دارد، گفت: فهرست جرایم ارتکابی به طور مرتب از سوی پلیس به دستگاه قضایی استان ارائه می شود و به صورت ویژه با آنها برخورد می شود.

وی با تاکید بر اینکه امروز هیچ مجرمی در استان کرمانشاه حاشیه امنیت ندارد، گفت: امروز قوه قضائیه و نیروی انتظامی مصمم به برخورد قاطع با افرادی هستند که سعی در ایجاد ناامنی و رعب و وحشت در بین مردم دارند.

توسلی زاده یادآور شد: انتظار پلیس تشدید مبارزه با مجرمان و تیراندازان است. آوردن اسلحه گرم غیرمجاز و نظارت مستمر از مناطق جنایی که در آن تیراندازی روز به روز بیشتر می شود.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه همچنین از مراجع قضایی استان خواست در محاکم قضایی و کلیه محاکم قضایی و تجدیدنظر جهت رسیدگی به جرایم مربوط به تیراندازی و در اولویت قرار دادن بازداشت تیراندازان موقت تشکیل دهند.

وی همچنین به نقش معاونت اجتماعی و فرهنگی پلیس کرمانشاه در اقدامات پیشگیرانه اشاره کرد و در خصوص مجازات تیراندازی تذکرات لازم را داد و گفت: مراتب را به پلیس و دادگستری اطلاع دهید.

توسلی زاده در پایان با قدردانی از تلاش ها و تلاش های پلیس در برقراری نظم و امنیت گفت: جان افسران نیروی انتظامی که در عرصه های مختلف به ویژه در مواجهه با مجرمان و مخلان نظم و امنیت عمومی تلاش می کنند پنهان نیست از هر کسی و ما از این همه تلاش و تلاش شبانه روزی قدردانی می کنیم.”