آمیکرون در 8 شهرستان استان مرکزی شناسایی شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد جمالیان ظهر شنبه در جلسه ستاد رهبری کرونا در استان مرکزی با اشاره به اینکه آمار امیکرون او گفت که در حال افزایش است و در صورت حضور در مدارس، همان خانواده هایی که می خواهند فرزندانشان امروز به مدرسه بروند، به این ویروس مبتلا می شوند. ، شما باید نگران باشید مندی دبیران باید بیشتر باشند زیرا گزارش ها حاکی از عدم رعایت نقاب بیشتر دانش آموزان است، ما به سمت شرایط افزایش موارد بستری در بیمارستان پیش می رویم بنابراین باید نسبت به فعالیت های مدرسه حساسیت بیشتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر موارد در حال افزایش است و نگرانی ما این است که افراد زیر 12 سال، افراد دارای بیماری های زمینه ای و سالمندان مبتلا شوند. در بحث رعایت پروتکل ها در مدارس، تاکید لازم به طور کامل رعایت نمی شود، در شرایطی هستیم که در صورت بی توجهی، وضعیت بد، دستورالعمل های مکتوب اجرا نمی شود و تهویه هوا نامناسب می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به وضعیت واکسیناسیون در استان مرکزی تصریح کرد: میزان تزریق دوز اول واکسن در استان به 94.3 درصد، دوز دوم 85.6 درصد و نوبت سوم رسید. از 24.4% و همیشه در جهان تاکید بر تزریق دوز دوم به سوم است.

جمالیان گفت: واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان در مرداد ماه انجام شد و دوز تقویتی باید به طور جدی توصیه شود. درست است که از عفونت جلوگیری نمی کند، اما مرگ و میر متوقف کردن.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در حال حاضر در تمامی شهرستان های استان به جز فراهان، شازند، خنداب و زرندیه امیکرون پیدا شده و اکثر موارد در حال بازگشت به اراک هستند، وی گفت: تقریباً در هفته اول 4 دی ماه، هفته دوم 11 مورد و هفته سوم 48 مورد. امیکرون شناسایی شد و از 63 مورد یافت شده، تنها دو مورد بستری بودند و 60 درصد بیماران سابقه سفر به استان های با موارد بیش از امیکرون داشته است.

وی ادامه داد: قطعا آمار واقعی است امیکرون در استان اینطور نیست و تخمین زده می شود که خیلی ها این را دوست داشته باشند جنب مبتلا شده انداما به دلیل خفیف بودن علائم به پزشک مراجعه نمی کنند.

جمالیان گفت: در حال حاضر در قم افزایش یافته است، کویت، امارات، ترکیه و قطر پیک بالایی دارند و چون استان مرکزی با این استان و کشورهای ذکر شده ارتباط نزدیک دارد، می تواند خطرناک باشد. برای استان.”

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: تا دو هفته دیگر عفونت ها افزایش می یابد، ما نگران تضاد بین کادر بهداشتی هستیم و باید از امروز که پیک ها تصمیم گیری می کنند، مسائل را جدی بگیریم. مان 2 هفته بعد راه خواهد رفت پس از امروز باید هشدار دهیم و پیگیری کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه میزان استفاده از ماسک و فاصله گذاری در کلاس های درس بسیار پایین است، گفت: قطعا برای جلب توجه مردم باید از خود مسئولان و روند برگزاری جلسات با جمعیت کم و غایب آغاز شود و این می تواند حساسیت مردم را افزایش دهد. .

جمالیان گفت: افرادی که دارای پلاکارد هستند نباید در ادارات و مدارس حضور داشته باشند و در صورت منفی بودن PCR باید اجازه ورود داشته باشند. با آنفولانزا ما با این واقعیت مواجه هستیم که البته با کرونا، تشخیص را سخت کرده است.

وی در پایان گفت: هم اکنون مراکز بهداشت در حال انجام آزمایش هستند گیر در اراک فعال و شناسایی شده اند امیکرون انجام شده و نیازی به ارسال نمونه به تهران نیست، اما با ادامه این روند تا پایان بهمن ماه و در اسفندماه با فوت و فوت افزایش بستری خواهیم داشت. میر متمرکز شده است.