عدم توجه به زیرساخت های سمینار در دهه گذشته – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام محمدتقی سبحانی نیا ظهر شنبه در دیدار با استاندار قزوین با بیان اینکه انتظار و امیدواری دارد ارتباط حوزه علمیه با دستگاه ها و نهادهای اجرایی تقویت شود، اظهار داشت: در حال حاضر 800 طلبه در 8 واحد آموزشی به فعالیت می پردازند. تحصیل علوم دینی

وی با بیان اینکه با توجه به نیاز استان و همچنین گسترش نهادهای علمی، تعداد طلاب استان قزوین کمتر از نیاز استان است، افزود: توسعه حوزه های علمیه در استان قزوین و افزایش در تعداد دانش آموزان یک ضرورت است.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین خاطرنشان کرد: تقویت زیرساخت های حوزه های علمیه می تواند زمینه را برای جذب بیشتر طلاب برای کسب علوم دینی فراهم کند.

وی ادامه داد: یکی از نقاط ضعف استان قزوین عدم توجه به توسعه زیرساخت های حوزه علمیه استان قزوین در یک دهه گذشته است و امیدواریم این موضوع در دولت جدید مورد توجه جدی قرار گیرد.

حجت الاسلام سبحانی نیا خواستار تعامل بیشتر با نهادهای فرهنگی استان در زمینه مبارزه با تعصبات اجتماعی شد و گفت: نهادهای مسئول می توانند از ظرفیت حوزه های علمیه، طلاب و روحانیون در این راستا استفاده کنند.

وی یادآور شد: در نهایت هم افزایی و همراهی حوزه می تواند زمینه مبارزه با مفاسد اجتماعی و گسترش دین را بیش از پیش فراهم کند.