مکاتبه با مجلس برای افزایش 40 درصدی مستمری مشتریان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، جعفر صباغیان با حضور در برنامه گفت و گوی اجتماعی رادیو گفت و گو گفت: در ماده ۷۹ قانون برنامه ششم توسعه به صراحت آمده است که دولت موظف است علاوه بر کمک بلاعوض، مستمری نیز بدهد. در طول اجرای این طرح به مددجویان کمیته امداد و سازمان اجتماعی بر اساس 20 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار پرداخت شود.

وی حداقل دستمزد کارگران را در ارقام 1400 حدود 2 میلیون و 800 هزار تومان عنوان کرد و افزود: حتی با افزایش 40 درصدی مستمری مشتریان باز هم قانون بازنشستگی رعایت نشده است.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با تعریف فقر مطلق در جامعه گفت: هر فرد یا خانواده ای که قادر به تامین معاش نباشد زیر خط فقر محسوب می شود و دولت و دولت موظف به کمک های ویژه هستند. برای آنها.

صباغیان وی تاکید کرد: بر اساس محاسبات و شرایط اقتصادی، تامین حداقل کالری لازم برای یک فرد، رقمی در حدود 32 هزار تومان در روز در نظر گرفته شده است که مستمری باید باشد. برهمین مبنای پرداخت.

وی با اشاره به اینکه حقوق بازنشستگی مشتریان در سال گذشته به طور متوسط ​​67 درصد افزایش یافته است، افزود: متاسفانه تورم سرسام آور به ویژه در محصولات غذایی این افزایش مستمری ها را جبران کرده است.

دستیار حقوقی و امور مجلس کمیته امداد گفت: در حال حاضر مستمری مددجویان بر اساس تعداد اعضای خانواده از 350 هزار تا یک میلیون و 100 هزار تومان پرداخت می شود که دولت فکر می کند این اعداد 20 درصد افزایش داشته باشد.

صباغیان وی خاطرنشان کرد: در این زمینه مذاکراتی با کمیسیون تلفیق و رئیس مجلس شورای اسلامی انجام شد و پیشنهاد افزایش 40 درصدی مستمری در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید که امیدواریم در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد. مطالعات نهایی