ایجاد 840 فرصت شغلی در استان مرکزی توسط بسیج سازندگی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر؛ امید محترمی در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه های این سازمان برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: سال فعلی بیش از 840 فرصت اشتغال پایدار در استان مرکزی ایجاد شده است.

وی افزود: در سال های اخیر با توجه به ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری که در آن 24 بند مهم برجسته شده است و در راستای تحقق و اجرای این سیاست ها، برنامه را بسیج کنید. ریختن های لازم است اقدامات موثری در این زمینه انجام شود.

محترمی ادامه داد: ایجاد بستر لازم و مناسب برای نقش آفرینی مردم و فعالان اقتصادی به ویژه در مناطق محروم و مردمی کردن اقتصاد، مهمترین هدف اجرای سیاست های اقتصادی مقاومت بسیج است.

وی افزود: هدف از بسیج سازندگی در این راستا ایجاد توانمندی ها و بسترسازی برای شکل گیری اقتصاد داخلی است. زا و ما به دنبال ایجاد یک مدل کامل و الهام بخش برای سایر بخش ها هستیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: بسیج سازندگی استان در سال جاری ضمن گسترش برنامه های آموزشی و توانمندسازی به دنبال ایجاد زنجیره ارزش برای محصولات واحدهای تولیدی است. نام تجاری محصولات و ابزارهای بازاریابی را اولویت بندی کنید.

وی با اشاره به دستاوردهای اقدامات حمایتی بسیج سازندگی گفت: خوشبختانه طی این سال ها گام های مهمی در این راستا در بسیج سازندگی برای افزایش تولید، کمک به امنیت و امنیت غذایی برداشته شده است. ایجاد اشتغال و در نهایت رفع شکاف طبقاتی، کاهش تبعیض و ایجاد این امر موجب عدالتی شد که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

محترمی افزود: برخی از داوطلبان بدون نیاز به تسهیلات بسیج سازندگی تنها با آموزش حرفه ای ایجاد شغل می کنند که این امر ضرورت تقویت و گسترش دوره های آموزشی را نشان می دهد.

وی ادامه داد: دوره های توانمندسازی در حوزه تولید، خدمات، فناوری و کشاورزی برگزار می شود که دستگاه های متولی اعم از فنی و حرفه ای نیز در آن حضور دارند و بسیجیان و جهادگران در دوره های مهارتی توانمند می شوند و این یک اصل مهم در بسیج است که همیشه مورد توجه است زیرا معتقدیم ابتدا باید افراد توانمند شوند و پتانسیل های آنها شکوفا شود و در نهایت در جهت تولید و اشتغال زایی اقدام شود.

720 صندوق قرض الحسنه الحسنه مردم محوری در استان ایجاد شد

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی یکی دیگر از اقدامات در راستای اقتصاد مقاومتی را ایجاد صندوق های قرض الحسنه دانست. الحسنه دارای 720 صندوق قرض الحسنه در استان مرکزی الحسنه صندوق های مردمی در استان مرکزی ایجاد و بیش از 30 هزار نفر ساماندهی شده اند که طی سه سال گذشته این صندوق ها بیش از 3 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده اند. اند.

وی افزود: علاوه بر ایجاد صندوق های قرض الحسنه الحسنه با مشارکت اداره کل کار 50 تعاونی اشتغال برای رسیدگی به مسائل اشتغال راه اندازی شده است.

محترمی ادامه داد: در سال گذشته با پرداخت بیش از 42 میلیارد تومان بیش از 950 فرصت شغلی ایجاد شد که این رویکرد بیشتر در مناطق محروم به ویژه کمک به فقرزدایی و محرومیت زدایی از این مناطق بود.

وی افزود: معتقدیم پرداخت تسهیلات نه تنها می تواند منجر به اشتغال زایی شود، بلکه تسهیلات در کنار سایر اقدامات مشوق است و بسیج سازندگی به هیچ عنوان مشوق و رویکرد تجاری نیست. گری هدفی ندارد و فقط تسهیل می کند گری و حمایت از مردم ضعیف است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی تاکید کرد: بسیج سازندگی به عنوان خدمتگزار ملت با حفظ کرامت و کرامت به مستضعفین خدمت بی منت می کند و گروه های جهادی ثابت کرده اند که بسیج -سازندگی سازندگی. اند می توانند نقش بسیار موثری داشته باشند و البته الگوی حرکت بسیج بر اساس نقش مردم است.

حضور مردم ضامن موفقیت است

وی با اشاره به نقش مهم مردم گفت: هر جا که بخواهیم نقش آفرینی کنیم، اگر مردم کنار هم باشند و بسیج مردمی اتفاق بیفتد، موفقیت های بزرگی حاصل می شود و اگر مردم تلاش نکنند، اراده حاصل می شود. هیچ موفقیتی ندارند.”

او گفت: «بیش از 200 فرصت شغلی بسیج سازندگی وجود دارد که می تواند حمایت مورد نیاز را فراهم کند.» تخت ها مورد نیاز است.

وی با اشاره به شعار سال و لزوم تحقق آن گفت: با توجه به ضرورت تحقق شعار سال، بسیج سازندگی به دنبال ایفای نقش مهم است و در این امر جدی هستیم که به یاری خداوند تلاش می کنیم در مبارزه با بیکاری و فقر گام های بلندی برداریم.» با قوت پیگیر تحقق اقتصاد مقاومتی خواهیم بود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی افزود: امسال 105 میلیارد تسهیلات به متقاضیان ارائه شده که بیش از 90 میلیارد تومان آن وام است. الحسنه شرق.

وی گفت: امسال با تلاش کارآفرینان جهادگر استان در 9 ماهه سال 1400 بیش از 840 فرصت شغلی پایدار ایجاد شده است و پیش بینی می شود با بسیج سازندگی بیش از 1300 فرصت شغلی ایجاد شود. استان ها تا پایان سال

وی گفت: تمامی علاقمندان به راه اندازی مشاغل و واحدهای تولیدی می توانند از حمایت ها و امکانات بسیج با اشاره به بسیج شهرسازی استفاده کنند.