پذیرش 1200 دانشجو در نیمسال دوم دانشگاه پیام نور کرمانشاه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

مهناز یارولی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در ابتدای بهمن ماه امسال 1200 نفر در دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه پذیرفته شدند که ثبت نام آنها از 26 دی ماه تا 4 بهمن ماه انجام می شود.

وی در خصوص رشته های پذیرش در استان کرمانشاه افزود: پذیرش در تمامی گروه ها به جز گروه پزشکی انجام شد که حجم اصلی آن متعلق به گروه علوم انسانی است.

مدیر آموزش و پرورش دانشگاه پیام نور کرمانشاه گفت: نحوه پذیرش متقاضیان در مقطع کارشناسی از طریق سایت سازمان سنجش و بر اساس سوابق تحصیلی است.

یارولی افزود: راه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور از طریق کنکور سراسری است که آزمون آن در اردیبهشت ماه برگزار می شود.

وی در خصوص رشته های ارائه شده در دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه گفت: سال گذشته رشته هایی که متقاضی کمتری داشتند حذف و رشته های اجباری پس از استعلام از دانشگاه های پیام نور استان کرمانشاه با نگاهی به شرایط آزمون استخدامی برگزار شده در کشور و تعداد بیشترین متقاضیان هر رشته در دانشگاه پیام نور ارائه می شود.

مدیر آموزش و پرورش پیام نور استان کرمانشاه گفت: تکمیل مهارت از جمله افرادی است که در آزمون سراسری شرکت کرده اند و تا 26 دی ماه فرصت ثبت نام دارند.

یارولی با اشاره به مزیت های دانشگاه پیام نور افزود: دانشگاه پیام نور نسبت به سایر دانشگاه ها با استقبال بهتری مواجه می شود که دلیل آن هم این است که دانشجویان شهرهای دیگر به دلیل کمبود کلاس می توانند به صورت غیرحضوری تحصیل کنند. به صورت غیرحضوری از خدمات دانشگاه پیام نور استفاده می کنند.