ضرورت حضور موثر علمی و دینی در فضای مجازی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی علایی ظهر شنبه در دیدار با مدیر و معاونان حوزه علمیه استان قزوین با اشاره به تاریخچه حوزه علمیه استان قزوین، اظهار داشت: حوزه علمیه استان قزوین در سال 1380 در حال توسعه است.

وی با بیان اینکه نبوغ این علما سرمایه بزرگی برای این استان است، خاطرنشان کرد: بهترین پاسداری از این علما، تشکیل علمای برجسته برای اسلام و ایران است.

استاندار قزوین با بیان اینکه باید زیرساخت های لازم برای تقویت حوزه های علمیه استان قزوین فراهم شود، گفت: به روز رسانی طلاب و روحانیون به مهمترین علوم روز از جمله فضای مجازی و زبان در عصر جدید امری اجتناب ناپذیر است.

وی گفت: یکی از نیازهای اصلی دانشگاهیان و متدینین در شرایط کنونی تسلط بر سواد رسانه ای و حضور موثر در فضای مجازی است و جامعه متدین و متدین انقلابی تحت هیچ شرایطی با این فضا بیگانه نباشد. ” باز کن باید دور باشند، اما برای رفع شبهات باید شاهد حضور خوب و موثرشان باشیم.

علایی افزود: تلاش برای تولید محتوای غنی و جذاب برای نسل امروز باید به طور جدی در دستور کار سمینارها و جامعه مؤمن و انقلابی قرار گیرد.

وی در پایان یادآور شد: مدیران و مسئولان استان قزوین نیز باید با عزمی جدی و جهادی برای رفع نیازها و تامین زیرساخت های حوزه های علمیه استان قزوین تلاش کنند.