افزایش 13 درصدی سرقت در خراسان جنوبی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ کاظم صادقی ظهر امروز شنبه 25 دی در نشست خبری اظهار داشت: میزان سرقت ها در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه 13 درصد افزایش داشته و حدود 75 درصد آن کشف شده است. با تلاش همکاران یعنی بیش از 70 درصد شاخص ناجا در این حوزه.

به گفته وی تلاش برای کشف سرقت یکی از اولویت های مجموعه پلیس است و در این راستا همکاران ما از پلیس آگاهی استان با همکاری مردم سعی در خدمت رسانی شبانه روزی به مردم دارند تا تمامی اعضا جامعه می تواند بدون نگرانی کار کند در آرامش زندگی کنید.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر علت افزایش سرقت های خرد در خراسان جنوبی گفت: وضعیت کنونی جامعه به دلیل مشکلات اقتصادی و اعتیاد به مواد مخدر یکی از شاخص ترین افزایش سرقت های خرد در سال جاری است. خراسان جنوبی. در این زمینه خوب عمل کنید.

رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی ادامه داد: از همگان خواهشمندیم برای حفظ اموال خود در منازل، محل کار، انبارها و کارخانجات و اعم از شخص یا افراد به عنوان خانه دار، تمامی تدابیر امنیتی را رعایت و دوربین نصب کنند. آنها باید قبل از باز کردن درب خانه، شخص را شناسایی کنند.

سرهنگ صادقی گفت: در صورت وجود مشکل برای سایر استان ها در اسرع وقت از طریق تلفن 110 پلیس را در جریان قرار دهند و در حین سرقت تا زمانی که پلیس در محل مورد نظر حضور ندارد، صحنه سرقت را لمس نکنند. .

وی در ادامه با بیان اینکه خراسان جنوبی از نظر میزان سرقت در بین استان های کشور رتبه آخر را دارد گفت: دلیل آن وجود نمازگزاران در استان و همکاری خوب آنها با ناجا است.

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی درباره سرقت اخیر در شهرستان بیرجند که در فضای مجازی گزارش شده است، گفت: تماس مردمی با 110 موجب شده است تا همکاران ما در محل وقوع سرقت حاضر شده و متهم را به موقع دستگیر کنند.

وی گفت: به مردم استان این اطمینان را می دهیم که با انجام اقدامات پیشگیرانه مانند گذشته، خراسان جنوبی یکی از امن ترین استان های کشور خواهد بود و استان ها می توانند در آرامش به زندگی خود ادامه دهند. مسئله. .”