دستاوردهای حزب الله برای لبنان در تاریخ ثبت می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری العهد، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت: محاصره وحشیانه آمریکا، گسترش فساد، سیاست های اقتصادی و مالی آخرین سی سال و اقدامات رئیس کل بانک مرکزی چهار دلیل بحران مالی و اجتماعی در لبنان است.

شیخ نعیم قاسم که در مراسم بزرگداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) سخنرانی می کرد، افزود: این چهار علت و عوامل دیگر ما را به این نقطه رسانده است. ما نمی توانیم هیچ راه حلی را بدون پرداختن به این عوامل و پرداختن به چالش های موجود از جمله محاصره آمریکا آغاز کنیم.

وی ادامه داد: به یاری خداوند توانستیم با نفت کوره ایران و برق اردن و مصر که از سوریه منتقل می شود، با محاصره لبنان مقابله کنیم. ایالات متحده وارد این پرونده شد زیرا آنها می دانند که ما جایگزین های خاصی برای استفاده داریم. چون آمریکا نمی خواهد این دستاورد به نام حزب الله ثبت شود، پا پیش گذاشته و آن را برای ما به واقعیت تبدیل کرده است. برای مردم ثابت شده که این آمریکا بود که لبنان را محاصره کرد و اگر درست عمل کنیم، آمریکا نمی تواند به محاصره خود ادامه دهد.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان خطاب به مزدوران سفارت آمریکا و اعضای سازمان های غیردولتی لبنان که زیر نظر سفارت آمریکا فعالیت می کنند، گفت: روابط سازمان های مردم نهاد لبنان با آمریکا و منابع مالی که از سفارت آمریکا دریافت می کند. به محاصره لبنان کمک و تقویت می کنند. اما باید در کنار وطن و ملت خود بایستید تا این محاصره را شکست دهید و به آمریکا بگویید که در لبنان کاری از دستشان بر نمی آید زیرا ما ملتی آزاد و مستقل هستیم که سرزمین خود را آزاد کردیم و دوباره آزاد خواهیم کرد.

او گفت: «این منصفانه نیست که بگوییم نمی‌توانیم کاری برای بهبود وضعیت فعلی انجام دهیم. نخست وزیر می تواند با کمک نهادهای ذیصلاح امنیتی و قضایی، بانک های اطلاعاتی الکترونیکی که نرخ دلار را افزایش می دهد را کنترل و در خود جای دهد و با مفسدانی که بر پول ملی لبنان تأثیر می گذارند و در نتیجه باعث سقوط آن می شوند، برخورد کند. وزرای اقتصاد، بهداشت و کشور همچنین می‌توانند با شرکت‌ها، مؤسسات، سوپرمارکت‌ها و مناطق تجاری که کالاها و اجناس را به قیمت احتکار می‌کنند، مقابله کرده و آنها را مهر و موم کنند تا درس عبرتی برای دیگران باشد.

شیخ قاسم خاطرنشان کرد: «طارق بیطار» قاضی مسئول رسیدگی به انفجار بیروت و حامیان وی با مصادره اختیارات پارلمانی عامل مستقیم بسته شدن نهادهای قضایی لبنان هستند. عملکرد این قاضی توهین بزرگی به قوه قضاییه است که این روزها بدترین دوران خود را می گذراند و سردرگم شده است. زمانی که یک قاضی 21 درخواست برای استعفای او ارائه شده و این روند باعث هرج و مرج در کشور و دستگاه قضایی شده است، آیا ماندن در سمت خود منطقی است؟

وی در پایان گفت: هر چه دروغ ها و اتهامات علیه ما منتشر شود، حزب الله مقاومت شریفی است که لبنان را آزاد کرد و این دستاورد در حال، در تاریخ و برای نسل های آینده ثبت خواهد شد. حزب الله دارای تجربه سیاسی توام با شفافیت، اخلاق، وفاداری و صداقت است و خدمات اجتماعی بسیاری ارائه کرده است که رنج های بسیاری را از مردم تسکین داده است. حزب الله در لبنان حامیان زیادی دارد و همه می دانند که حزب الله بزرگترین حزب سیاسی در لبنان است. دروغ گفتن و تهمت زدن به زن برای لطمه زدن به آبرو فایده ای ندارد. من به شما می گویم ما را در انتخابات ببینید و آنجا صندوق های رای همه چیز را نشان خواهند داد.