300 زن سرپرست خانوار آموزش دیدند / 11 کارگاه اشتغال زایی راه اندازی شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

فائزه موهبتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی علاوه بر انجام ماموریت های امدادی با اجرای طرح های مختلف سعی در کمک به نیازمندان دارد که یکی از آنها برگزاری دوره های آموزشی صنایع دستی است.

به گفته وی، در راستای احیای صنایع دستی و ایجاد مشاغل کوچک، 300 زن سرپرست خانوار در دوره های آموزشی گلیم بافی و حوله بافی با هدف اشتغال زایی در شهرستان های نهبندان و سربیشه شرکت کرده اند.

نماینده جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در مجلس افزود: با برگزاری این دوره های آموزشی تاکنون 11 کارگاه اشتغالزایی در نهبندان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: همچنین کارگاه حوله‌بافی با استفاده از هشت دستگاه در روستای حاجی‌آباد بیرجند با هدف توانمندسازی اهالی منطقه با رویکرد توسعه مشاغل کوچک در مناطق حاشیه‌نشین ایجاد شده است.

موهبتی ادامه داد: در قالب اجرای طرح یاس و کاروان نیکوکاری، کارگاه های آموزشی کارآفرینی برای بانوان سرپرست خانوار و جوانان در شهرستان های درمیان و سربیشه برگزار می شود.

به گفته وی برای 80 نفر از علاقه مندان به استارت آپ ها ویکندی طرح های انتخاب شده برای اجرا به سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور ارائه شد تا در صورت تایید زمینه اجرای آنها فراهم شود.