بی توجهی کارکنان مدرسه برای جلوگیری از تاج گذاری قابل قبول نیست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد مخلص الائمه ظهر شنبه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی با ابراز نگرانی از وضعیت شکننده کرونا در استان مرکزی اظهار داشت: جنب جدید انتظار می رود طی هفته آینده به شرایط سخت تری برسیم.

وی به آمار و شرایط اشاره کرد آنفولانزا وی در استان مرکزی گفت: با توجه به سردی هوا ممکن است این بیماری بر کرونا غلبه کند و به گفته برخی. دخالت تشخیص بین کرونا و آنفولانزا، مردم از خوددرمانی پرهیز کنند و از نظر پزشک استفاده کنند لذا از مردم استان می خواهیم از خوددرمانی پرهیز کنند.

استاندار مرکزی گفت: لازم است افراد در رده های سنی مجاز دوز سوم تزریق کنند، مراکز واکسیناسیون سالم هستند، انواع برند وجود دارد و از تزریق نوبت سوم غافل نشوند.

مخلص الائمه خاطرنشان کرد: باید از ابزارهای رسانه ای برای افزایش سطح آگاهی و حساسیت مردم برای جلب توجه به شرایط مهم کنونی استفاده شود زیرا اگر مدیریت نشود، اوج قابل توجهی یعنی شیوع را تجربه خواهیم کرد. در برخی دیگر جشن ها را طوری پیش نبرید که قبل از تعطیلات نوروز با پیک روبرو شویم.

وی در خصوص آموزش حضوری در مدارس نیز گفت: البته آموزش حضوری برای ما مهم است. جنب کودکان و نوجوانان مصون نیستند و خانواده ها باید در مورد واکسیناسیون دانش آموزان جدی باشند.

استاندار مرکزی در پایان گفت: آموزش های حضوری در چارچوب ضوابط ستاد کشوری انجام می شود اما در بحث آزمون مدارس و دانشگاه ها روند برگزاری آزمون حضوری نیست. قابل مذاکره است، اما باید ترتیبات لازم برای انطباق با پروتکل ها انجام شود.