سامانه جدید بارشی استان لرستان را پوشش می دهد – اخبار لرستان – اخبار استان های تسنیم

زینب اکبری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در خرم آباد وی در خصوص آخرین وضعیت جوی استان لرستان در ساعات و روزهای آینده گفت: در سامانه بارشی اخیر به طور میانگین 29 میلی متر بارندگی در استان داشتیم که بیشترین میزان بارندگی در سپیددشت با 70 میلی متر و ضعیف ترین آن در رومشکان بود. در 5 میلی متر، یک میلی متر بود.

وی با اشاره به اینکه میزان بارندگی در مرکز استان 28 میلی متر است، افزود: موج اول سامانه بارشی از منطقه عبور کرده است اما با توجه به امواجی که در منطقه وجود دارد همچنان منتظر امروز و فردا هستیم. شرایط ناپایدار حاکم است، باز هم در تمام نقاط استان بارندگی های سیل آسا داریم.

معاون هواشناسی لرستان گفت: بارش برای مناطق سردسیر، ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان به صورت برف است و این شرایط ممکن است با نقاطی همراه با رعد و برق و رعد و برق شدید همراه باشد.

وی گفت: از اواسط روز دوشنبه تا اواسط سه شنبه موج اصلی سامانه بارشی مجددا وارد جو منطقه می شود و این موج با سردی هوا همراه بوده و باعث تشدید بارش برف در منطقه می شود.

اکبری افزود: به طور کلی از امروز تا ظهر سه شنبه به دلیل ناپایداری های پیش رو، خطراتی مانند آبگرفتگی معابر، آبگرفتگی جاده ها، آبگرفتگی جاده ها، روان آب، رگبار برف در مسیرهای مواصلاتی، مه بالای سر و کاهش میدان دید افقی وجود دارد. جستجو کنید.

وی با اشاره به کاهش محسوس دما در استان گفت: از امشب تا بامداد چهارشنبه دمای هوا در روز و شب روند نزولی دارد و مدیریت مصرف حامل های انرژی نیز توصیه می شود.

معاون هواشناسی لرستان تاکید کرد: از عصر سه شنبه تا عصر چهارشنبه در استان بارندگی نداریم اما باز هم عصر چهارشنبه و پنجشنبه شرایط برای بارش باران و برف مهیا است.

انتهای پست /642/ص