تعداد مبتلایان به ایمیکرون در کرمانشاه به 19 نفر رسید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

محمودرضا مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: رنگ کرونا استان کرمانشاه بر اساس اعلام وزارت بهداشت بدون تغییر است و تمامی شهرستان های استان کرمانشاه به جز هرسین و کنگاور در شرایط آبی کرونا قرار دارند.

وی افزود: شهرستان های هرسین و کنگاور نیز در وضعیت تاج زرد قرار دارند و مردم باید رعایت دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان جنب امیکرون وی در استان گفت: تاکنون 19 مورد از جنب ویروس کرونا امیکرون وی در استان کرمانشاه شناسایی شد.

مرادی با اشاره به همسایگی ایران با عراق و وجود مرزهای زمینی برای تردد مسافر و ترانزیت کالا از مرز پرویزخان قصرشیرین، خاطرنشان کرد: داشتن تست کرونا منفی و تزریق واکسن کرونا و همراه داشتن کارت واکسیناسیون کرونا برای ورود الزامی است. کشور.

وی تاکید کرد: افرادی که تست کرونای آنها مثبت باشد اجازه ورود به کشور را نخواهند داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه قدرت انتشار و انتقال جنب ویروس کرونا امیکرون وی تاکید کرد: مردم باید در رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک و واکسیناسیون کرونا دقت بیشتری داشته باشند زیرا در غیر این صورت تا دو هفته آینده تعداد مبتلایان و بستری‌ها در استان کرمانشاه افزایش چشمگیری خواهد داشت.