استان فارس میزبان جشنواره عمار شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، مریم ستوده گفت: جشنواره مردمی فیلم عمار جشنواره ای ایرانی است که اولین دوره آن در سال ۱۳۶۸ به مناسبت سالگرد حماسه ۱۸ دی و حدود بیست و یکمین دوره آن برگزار شد. آثار به طور همزمان در 30 نقطه کشور اکران شد.

وی افزود: همه ساله در دی ماه ایران اسلامی و برخی کشورهای مسلمان در این رویداد مهم حضور می یابند و تاکنون استعدادهای ناشناخته و ناشناخته و فیلمسازان جوان زیادی از طریق جشنواره عمار شناسایی و معرفی شده اند.

ستوده فعالیت های متنوع و مستمر جشنواره عمار را بسیار کارآمد و موفق ارزیابی کرد و گفت: با برنامه ریزی و ظرفیت سنجی دبیرخانه جشنواره در تهران و حمایت تحسین برانگیز ستاد استانی و فعالیت مستمر داوران، گستره ی جشنواره عمار بسیار گسترده شده است، در حال حاضر جشنواره عمار نقش بسیار مهمی در شبکه توزیع سینمای ایران دارد.

رئیس ستاد اکران جشنواره عمار در استان فارس گفت: چرخه اکران عمار در طول سال و در مناسبت های مختلف و حتی روزهای عادی فعال است و اکران مردمی در اکثر نقاط استان فارس در مساجد و حسینیه ها، تئاترها و مدارس و. دانشگاه ها و حتی نقاط صعب العبور و روستاهای دور افتاده و در میان عشایر در قالب سینمای مردمی و آثار متنوع و غنی جشنواره به صورت حضوری یا آنلاین با هماهنگی ستاد اکران ارائه می شود.

ستوده تاکید کرد: یکی از اهداف جشنواره عمار ایجاد بستر مناسب برای کار فرهنگی است. بر این اساس نمایشگر می تواند از برنامه هایی مانند نمایشگاه کتاب، سخنرانی، جلسات نقد و بررسی، شعرخوانی، شعرخوانی، کتابخوانی و هر برنامه فرهنگی مناسب دیگری استفاده کند و آثار را بنا به صلاحدید و امکانات خود به مردم نمایش دهد.

وی افزود: امسال نیز مانند دوره های گذشته جشنواره در تهران برگزار شد و آثار برگزیده در سینما فاستین تهران و به صورت همزمان و آنلاین در سراسر کشور به نمایش درآمد که مورد قدردانی قرار گرفت.

ستوده گفت: آثار زیادی از استان فارس در جشنواره امسال حضور داشتند و داوری شد که مستند «بلوار اتحاد» به کارگردانی صادق زارع و تهیه کنندگی سید حامد ترابی از شیراز در بخش سخنرانی انتقادی لوح تقدیر را از آن خود کرد. دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار و امیدواریم با توجه به ظرفیت عظیم استان فارس و سومین حرم اهل بیت(ع) این موفقیت ها افزایش یابد.

رئیس ستاد جشنواره عمار در استان فارس برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره را در استان برشمرد و گفت: در حال رایزنی با رابطین ستاد جشنواره عمار در شهرهای مختلف استان هستیم و در نظر داریم افتتاحیه دوازدهمین جشنواره را برگزار کنیم. این برنامه بعد از تهران برگزار شد و در روزهای آینده زمان دقیق افتتاحیه های استان فارس و نحوه اجرای پروژه ها اعلام خواهد شد.