نکوداشت «الگوهای صبر و مقاومت» در گیلان برگزار می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، سمیه اقدامی شامگاه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری نهمین مراسم نکوداشت اسوه های صبر و مقاومت » همزمان با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص). ام البنین (س)، گفت: این مراسم روز یکشنبه ساعت 10 صبح در سالن اجتماعات سردار حاج قاسم سلیمانی بانک ملی استان گیلان برگزار می شود.

مسئول بانوان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان گفت: این مراسم به پاس تجلیل از صبر و تلاش مادران و همسران شهدا در استان گیلان و یادی از نمونه است. صبر و مقاومت حضرت ام البنین اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریختن های قرار است در این مراسم به مناسبت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس از 41 مادر و همسر شهدا و ایثارگران تجلیل شود.

دبیر نهمین نکوداشت اسوه های صبر و مقاومت گیلان با بیان اینکه در این مراسم مادران و همسران شهدای هشت سال دفاع مقدس و همچنین مدافعان حرم حضور دارند، گفت: این مراسم با هم همکاری می کند.

اقدمی با اشاره به 73 شهید زن و بیش از 60 جانباز زن از استان گیلان گفت:س) نیز بازداشت می شود.

وی با تاکید بر الگوسازی از صبر و شکیبایی زنان گیلانی به ویژه مادران و همسران شهدا در چهار دهه انقلاب، گفت: تکریم مادران و همسران شهدا و ایثارگران یکی از مصادیق بارز ارتقای مقام معظم رهبری است. فرهنگ ایثار و شهادت.»

اقدمی امنیت و اقتدار کنونی کشور را مرهون رشادت های شهدا و صبر خانواده های آنان دانست.