رویکرد جدید تبلیغات اسلامی فارس تمرکززدایی از مرکز استان است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش مهر، حجت الاسلام والمسلمین حسن قانع بعدازظهر شنبه در دیدار با مدیر عامل آموزش و پرورش فارس گفت: کم‌کند.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که نگاه خانواده ها و دانش آموزان در این مقاطع تحصیلی را به سمتی ببریم که ابزاری برای رسیدن به اهداف آینده آنها نباشد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس با بیان اینکه رویکرد آموزشی مدارس صدرا باید در مدارس فراگیرتر شود، گفت: در این راستا سازمان تبلیغات اسلامی ظرفیت خوبی در سطوح ستادی و استانی دارد و استان فارس مذهبی و بومی این پتانسیل را دارد که در خدمت این دیدگاه آموزشی باشد.

حجت الاسلام قانع خواستار هم افزایی بیشتر اداره کل آموزش و پرورش فارس برای توسعه فضای مذهبی و آموزشی در مدارس صدرا شد.

وی گفت: ظرفیت میدانی سازمان تبلیغات اسلامی در کنار ساختار مدارس صدرا به موضوع دانشگاه فرهنگیان، ظرفیت معلمان در سطوح مختلف، برنامه های علمی، فرهنگی و مردمی سازی در سطوح مختلف در مدارس مربوط می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس گفت: این سازمان توانایی های خوبی برای تربیت جوانان در سطح تمدن اسلامی دارد که حضرت آقا در مرحله دوم انقلاب بر آن تاکید دارند.

حجت الاسلام با یقین از کمبود مدرسه در شهرستان های فارس نیز فرار کرد و گفت: متأسفانه همه این اتفاقات مبارک در مراکز استان ها رخ می دهد و کمتر در شهرستان ها اتفاق می افتد.

وی با بیان اینکه فارس یکی از استان های پرجمعیت کشور است، گفت: می طلبد با سرمایه گذاری ویژه وقت، سرمایه، اعتبار و برنامه در شهرستان های فارس، زمین احداث مدارس در صدرا فراهم شده است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی فارس افزود: برای تمرکززدایی بیشتر در استان فارس، این استان را به 4 منطقه تقسیم کرده ایم تا بتوانیم دسترسی را افزایش دهیم و برنامه های محتوایی خوبی را اجرا کنیم.

حجت الاسلام قانع در خاتمه بر لزوم دیدن شهرستان های فارس در برنامه کلان ارتباطات تاکید کرد.