نحوه استفاده صحیح از تردمیل – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

همه ما می دانیم که تردمیل یکی از بهترین و موثرترین وسایل ورزشی برای لاغری و تناسب اندام است. اگر شما هم علاقه مند به استفاده از این وسیله ورزشی هستید یا اخیرا الف تردمیل خانگی پس از خرید، باید نحوه استفاده صحیح از تردمیل را بدانید. در این مقاله راهنمای جامع نحوه استفاده صحیح از تردمیل را ارائه کرده ایم.

نکات مهم هنگام استفاده از تردمیل

نحوه استفاده صحیح از تردمیل

با پزشک مشورت کنید

ابتدا، اگر وضعیت جسمانی یا شرایط خاصی دارید، حتما با پزشک خود مشورت کنید تا متوجه شوید که آیا می توانید از تردمیل استفاده کنید یا خیر.

کفش مناسب بپوشید

هنگام استفاده از تردمیل، پوشیدن کفش مناسب بسیار مهم است. کفش‌هایی را انتخاب کنید که به خوبی با انگشتان پا مناسب باشد تا در حین ورزش احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

آب کافی بنوشید

مطالعات نشان می دهد که بدن در حین ورزش بیش از هر زمان دیگری به آب نیاز دارد. بنابراین توصیه می شود 90 دقیقه قبل از ورزش نیم لیتر آب بنوشید. همچنین یک بطری آب در نزدیکی خود قرار دهید و هر زمان که احساس تشنگی کردید از آن استفاده کنید.

برای ورزش آماده شوید

قبل از ورزش با تسمه نقاله برای شروع، به مدت 5 دقیقه با سرعت 2.4 تا 2.3 کیلومتر بر ساعت به آرامی روی تردمیل راه بروید. این به آماده سازی یا ظاهراً گرم کردن بدن کمک می کند.

از گیره ایمنی استفاده کنید

همه تردمیل ها دارای گیره ایمنی هستند که از یک طرف به دستگاه و از طرف دیگر به لباس شما متصل می شود و از افتادن شما در حین ورزش جلوگیری می کند.

دفترچه راهنمای دستگاه را بخوانید

قبل از شروع کار با تردمیل، دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید تا با برنامه های پیش فرض دستگاه و نحوه پیکربندی پنل آن آشنا شوید.

روش صحیح استفاده از تردمیل

نحوه استفاده صحیح از تردمیل

ابتدا بدن خود را به مدت 5 دقیقه برای ورزش آماده کنید.

به تردمیل بروید و گیره ایمنی را وصل کنید.

1 دقیقه با سرعت 2.4 تا 2.3 کیلومتر در ساعت پیاده روی کنید.

برای 1 دقیقه بعد سرعت را به 2.9 افزایش دهید و دوباره به آرامی روی تردمیل راه بروید.

سپس، شیب تردمیل را روی 6 تنظیم کنید. 1 دقیقه با سرعت 2.2 تا 2.9 پیاده روی کنید.

دوباره به مدت 1 دقیقه با قدم های بلندتر راه بروید. اگر با این مقدار شیب (6) احساس ناراحتی می کنید، می توانید سرعت خود را کاهش دهید. پس از 2 دقیقه راه رفتن روی تردمیل، شیب را به حالت اولیه خود برگردانید (0).

برای لحظه آخر سرعت را به 2.5 برسانید.

اکنون می توانید آموزش را شروع کنید.

سرعت را روی 4.8-4.4 کیلومتر بر ساعت تنظیم کنید و به مدت 20 دقیقه روی تردمیل بدوید.

در نهایت بدن را به مدت 5 دقیقه خنک کنید. هر 1 دقیقه سرعت تردمیل را کم کنید تا ضربان قلب و تنفس شما به تدریج متعادل شود.

بعد از یک تا دو هفته می توانید از سرعت ها و شیب های بیشتری استفاده کنید. می توانید این کار را با افزایش شیب تردمیل به 4 درجه انجام دهید، 1-2 دقیقه شروع به دویدن کنید و سپس سرعت تردمیل را کاهش دهید.

احتیاط:

تردمیل را نزدیک پریز برق قرار دهید.

نوسانات ناگهانی برق می تواند آسیب جدی به تردمیل وارد کند. تغییرات آب و هوا و خاموش و روشن شدن سایر وسایل الکتریکی می تواند باعث افزایش ولتاژ و نوسانات برق شود. برای جلوگیری از این امر، حتما از محافظ برق استفاده کنید.

سیم برق را از تسمه دور نگه دارید و از کابل های قدیمی آسیب دیده استفاده نکنید.

تردمیل را در معرض رطوبت زیاد و نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

اگر هنگام ورزش روی تردمیل علائمی مانند درد، تنگی نفس، سرگیجه یا هر احساس ناخوشایند دیگری را تجربه کردید، ورزش را متوقف کرده و با پزشک خود مشورت کنید.

تردمیل را روی یک سطح صاف، تمیز و سفت قرار دهید و مطمئن شوید که هیچ چیز تیز در اطراف دستگاه وجود ندارد. بهتر است حداقل 1 متر فضای خالی در اطراف تردمیل وجود داشته باشد.

تردمیل را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

هنگام استفاده از تردمیل پاهای خود را مستقیماً روی بند قرار ندهید. ابتدا پاهای خود را در کنار تردمیل قرار دهید و پس از فشار دادن دکمه استارت و حرکت دادن بند تردمیل، پاهای خود را برای دویدن و راه رفتن روی بند قرار دهید.

تردمیل روشن است اما کار نمی کند، مشکل چیست؟

به گیره ایمنی که به دستگاه متصل است توجه کنید. اگر از گیره ایمنی استفاده نمی کنید یا به درستی متصل نشده باشد، برخی از تردمیل ها این هشدار را به شما می دهند.

آیا می توانم هنگام ورزش به موسیقی گوش دهم؟

بله، تو میتونی. این کار باعث می شود از ورزش خود لذت بیشتری ببرید. البته بهتر است از گوش دادن به موسیقی های حواس پرتی خودداری کنید.

چگونه تردمیل را خاموش کنم؟

دکمه توقف یا مکث را فشار دهید تا دستگاه خاموش شود.

هنگام جابجایی تسمه تردمیل چه باید کرد؟

هنگام استفاده از تردمیل، تسمه نقاله می تواند در جهت عرضی حرکت کند. این یک انحراف و جابجایی طبیعی است و به دلیل حرکت پاها در حین استفاده رخ می دهد. تنها کاری که در این مرحله باید انجام دهید این است که پیچ های پشت تسمه تردمیل را پیدا کرده و با کلید آلن آن ها را محکم کنید.

فروشگاه آنلاین فروشگاه پیلتن اولین مرجع تخصصی فروش انواع لوازم ورزشی به ویژه تردمیل با بالاترین کیفیت، تنوع زیاد و رنج قیمتی مناسب و علاوه بر ارائه اطلاعات صحیح محصولات و مشاوره رایگان، نه تنها شما را برای خرید خود راهنمایی می کند. تردمیل را به صورت آنلاین تهیه کنید، بلکه یک نمایشگاه نیز ارائه دهید.یا فروشگاه فیزیکی این امکان را برای علاقه مندان به خرید حضوری فراهم کرده است که با مشاهده و تست محصول، تردمیل مورد نظر خود را به صورت رایگان خریداری کنند.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 93111030-021

این مطلب یک آگهی است و خبرگزاری مهر نظری در مورد محتوای آن ندارد.