از کشف 500 سرقت بابت حق مهاجرت تا 230 خردسال قاچاق – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، شهر 15 میلیونی تهران صحنه حوادث و جنایات مختلف است. هر روز تماس های متعددی با مرکز فوریت های پلیسی 110 تهران برقرار می شود که بسیاری از آنها عملیاتی بوده و منجر به دستگیری یک یا چند مجرم می شود.

از این پس در این فایل خبری به گوشه ای از ماموریت ها، حوادث و جنایات می پردازیم.

500 پرواز برای هزینه های مهاجرت

در اولین استوری این اعزام، سردار علیرضا لطفی در تشریح کشف 500 فقره سرقت لوازم جانبی خودرو، گفت: آگاهی انجام شده است. با توجه به حساسیت موضوع، کارآگاهان اداره 20 کلانتری تحقیقات اولیه را آغاز و با مشاهدات اطلاعاتی دریافتند لپ تاپ سرقتی در یکی از سایت های خرید اینترنتی آگهی شده درج شده و سارق ساکن استان البرز بوده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: کارآگاهان در عملیاتی هماهنگ متهم را دستگیر و به اداره بیستم پلیس آگاهی پایتخت منتقل کردند. در بازرسی از مخفیگاه متهم 8 لپ تاپ، 50 مدرک هویتی شامل گذرنامه، شناسنامه و کارت ملی و یک جعبه ادوات و ادوات مسروقه کشف شد.

وی افزود: متهم پس از انتقال به پلیس، در تحقیقات اولیه به 500 فقره سرقت محتویات داخل خودرو طی دو سال گذشته اعتراف کرد و علت سرقت ها را نیاز مالی به مهاجرت عنوان کرد. خارج از کشور.”

سردار لطفی در پایان با تاکید بر عزم جدی پلیس حساسیت در مواجهه با سارقان محتویات داخل خودرو، خاطرنشان کرد: طبق بررسی های اولیه تاکنون 10 اموال گمشده شناسایی شده است. اند و تلاش برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.

از کشف 500 سرقت بابت هزینه مهاجرت تا 230 خردسال قاچاق

کشف 66 کیلو تریاک در تاکسی

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ در اطلاعیه ای گفت: گفتن وی در تشریح جزئیات این خبر به خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: در پی دریافت اطلاعات موثق مبنی بر قاچاق مقادیری مواد مخدر توسط یکی از قاچاقچیان مجرب مواد مخدر در پوشش تاکسی مسافربری پایگاه یکم ضد افسران پلیس مواد مخدر فاتب رها شده است. به محض دریافت این خبر، رسیدگی به پرونده در دستور کار قرار گرفت و در تحقیقات پلیسی مشخص شد یکی از قاچاقچیان تریاک در پوشش تاکسی مسافربری اقدام به مخفی شدن و جاساز تریاک به پایتخت منتقل می شود.

حسنوند افزود: با تلاش و تدابیر اطلاعاتی و کسب اخبار لازم و با هماهنگی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس و با مشاوره عملیاتی ماموران پلیس، در نهایت خودرو در شهرستان فسا متوقف شد. و راننده بلافاصله دستگیر شد. در بازرسی پلیس از خودرو، 66 کیلوگرم و 500 گرم تریاک که به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود، کشف شد.

کشف 230 دستگاه جزئی ترافیک غرب تهران

سرهنگ جلیل مقوفی گفت: عملیات کلانتری 119 مهرآباد با هدف شناسایی و رفع نقاط آلوده و جرم خیز با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی از وجود مزرعه ماینینگ غیرمجاز ارز دیجیتال در کارگاهی در غرب تهران خبر داد. موضوع را در دستور کار خود قرار داده است. با تکمیل تحقیقات پلیسی و پس از هماهنگی قضایی ماموران کلانتری مهرآباد در بازرسی از این محل 230 دستگاه جزئی ارز قاچاق کشف شد

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را 30 میلیارد ریال برآورد می کنند. اند. در این رابطه یک متهم دستگیر و با اموال مکشوفه به کلانتری منتقل و متهم پس از تکمیل تحقیقات اولیه به مرجع قضائی معرفی شد.

از کشف 500 سرقت بابت هزینه مهاجرت تا 230 خردسال قاچاق

دستگیری عاملان قطع عضو پسر جوان در غرب تهران

سرهنگ پیام کاویانی در تشریح جزئیات این خبر نیز گفت: با وقوع نزاع دسته جمعی منجر به انهدام یک اتحادیه آرایشگران در شهر گلستان و همچنین قطع عضو پسر جوانی در همان منطقه توسط تعدادی شد. از مجرمان غرب تهران، بلافاصله به دستور مأموران پایگاه دوم پلیس امنیت عمومی پایتخت، تشکیل پرونده داده شد. با توجه به حساسیت موضوع، پلیس با رصد اطلاعاتی و رصد دوربین های مداربسته دو عامل اصلی این اختلاف خونین را شناسایی کرده است.

رئیس پلیس امنیت استان تهران افزود: ماموران پایگاه دوم پلیس امنیت عمومی پس از کسب این اطلاعات مهم و اخذ مجوزهای قضایی به مخفیگاه این افراد شرور در حوالی شهرک امیرکبیر اعزام و متهم را در یک دستگاه قضایی دستگیر کردند. عملیات هماهنگ.” تحقیقات به پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ منتقل شد. متهمان در اولین بازجویی ها به درگیری و تخریب واحد صنفی آرایشگران و همچنین قطع عضو یکی از شهروندان حاضر در صحنه درگیری اعتراف کردند.

دستگیری اعضای باند در تصادف ساختگی در تهران

سردار علیرضا لطفی در پایان گفت: در پی زورگیری ها و کلاهبرداری های مشابه در چند محله تهران، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. تحقیقات میدانی نشان داد که اعضای باند 5 شخصی آنها باعث تصادفات ساختگی در بزرگراه ها و خیابان های تهران می شدند و با اخاذی مالباختگان را به دستگاه خودپرداز هدایت می کردند و سپس اموال مالباختگان را با سلاح سرد تحمیل می کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: با مشاهدات دقیق نیروهای اطلاعاتی، هویت و مخفیگاه این باند بزرگ شناسایی و نتایج تحقیقات به مرجع قضائی اعلام شد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه اعضای این باند پس از هماهنگی قضایی از مخفیگاهشان دستگیر شدند، گفت: متهمان در بازجویی های اولیه به زورگیری و سرقت پول از شهروندان با استفاده از زورگیری در تهران اعتراف کردند.

سردار لطفی در پایان با بیان اینکه سارقان اسلامشهر و پایگاه های یکم، دوم و پنجم آگاهی تحت تعقیب پلیس هستند گفت: کشف جزئیات پرونده و جرایم احتمالی متهم در دستور کار قرار دارد.