حال عمومی استاد اسفندیار قره باغی خوب است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، به گفته رئیس روابط عمومی بیمارستان ولیعصر (عج)عجپروفسور قره باغی در تبریز به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد و حال وی مساعد و مساعد است.

مائده حسن زاده گفت: استاد قره باغی به دلیل نوسانات فشار خون در بیمارستان بستری شد.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت همچنین از استاد اسفندیار قره باغی عیادت کرد.

«عباس عظیمی» با حضور در بیمارستان از استاد اسفندیار قره باغی عیادت کرد و در جریان روند بیماری و روند درمان وی قرار گرفت.

اسفندیار قره باغی اول بهمن ماه سال 1322 در شهر تبریز به دنیا آمد.

قره باغی پس از گذراندن سال اول دبیرستان در دبیرستان بدر تهران به تبریز بازگشت و در سال 1338 وارد هنرستان موسیقی شد. در خرداد 1343 فارغ التحصیل شد تحصیلات وی به عنوان معلم موسیقی در مدارس کرمانشاه به استخدام وزارت فرهنگ درآمد.

در اواخر سال 1347 به تهران رفت و در گروه اپرای تهران مشغول به کار شد. وی در حین خوانندگی در گروه کر اپرای تهران پس از گذراندن تحصیلات لازم و بازگشت از ایتالیا سولیست باس اپرای تهران در اجراهای مختلف نقش های زیادی را ایفا کرد.

او همچنین گروه های سرود مدرسه و چندین گروه را در دانشگاه، در گروه کر تأسیس کرد فرهنگ عامه صدا و سیما و گروه کر ملی به سرپرستی خانم اولین باغچه منع کردناو بسیار فعال بود.

شناخت او از سازهای ترومپت به عنوان یک ساز تخصصی و ویولن و پیانو و آموزش این سازها و کوک پیانو نیز این هنرمند را از دیگران متمایز می کند. قره باغی در دوران پس از انقلاب با معاونت موسیقی سازمان صدا و سیما و در حوزه همکاری داشت. سرود سرودهای سنت دفاع بسیار فعال بودند.

از استاد اسفندیار قره باغی به عنوان صدای انقلاب یاد می شود.