لزوم افزایش بهره وری، جذب سرمایه و محرومیت زدایی آذربایجان شرقی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان برنامه ریزی و مدیریت آذربایجان شرقی، محمد اثاثه یا لوازم داخلی وی امروز خطاب به مسئولان و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه استان گفت: شرایط کشور و استان خاص است و با هم روی مشکلات موجود کار خواهیم کرد.

اثاثه یا لوازم داخلی وی افزود: توقعات بسیار بالاست و در شرایط سخت بسیاری از انتظارات می‌تواند تلخ‌تر هم باشد زیرا شرایط اقتصادی به همه فشار می‌آورد و باید در دوران گذار این شرایط را مدیریت و عبور کنیم.

رئیس سازمان برنامه ریزی و مدیریت آذربایجان شرقی گفت: بارها شرایط سختی را در تهران تجربه کردم. اما به همکاران استان بیشتر از تهران امید دارم. چون پتانسیل های آذربایجان شرقی بسیار بالاست.

وی یادآور شد: در سال 1401 وظایف ما خطیرتر و سنگین تر است و باید بتوانیم از توانمندی هایی مانند صندوق پیشرفت و عدالت و اعتبارات دستگاه های ملی در بحث های مالی به موقع استفاده کنیم.

اثاثه یا لوازم داخلی خاطرنشان شد: در سال 1401 یک سری اعتبار به دستگاه های اجرایی اعطا می شود و استان ها با توجه به برنامه ها و اهدافی که تعریف می کنند می توانند از این اعتبارات بهره مند شوند. استان آذربایجان شرقی نیز شرایط خاصی دارد و باید بتواند اعتبارات مناسب را به موقع جذب کند که قطعا با تلاش تک تک همکاران این امر محقق خواهد شد.

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: به معنای برای بهبود بهره وری، جذب سرمایه گذاری، مقابله با آسیب های اجتماعی و رفع محرومیت از استان، ما بسیار مصری هستیم.

داود بهبودی رئیس سابق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این مراسم حضور داشت و گفت: دنیا در حال گذار است و ما باید تغییراتی را در مسیر شغلی خود بپذیریم.

وی افزود: ضرورت نظام اداری این است که هر از گاهی نیروها، افکار و مدیریت های جدیدی به نظام تزریق شود. امیدوارم این تغییرات منبع با آرزوی موفقیت برای استان