راکد تولیدی در استان سمنان از سر گرفته شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمدرضا هاشمی ظهر شنبه در نشست شورای گفت و گوی خصوصی و دولتی که به همت اتاق بازرگانی سمنان برگزار شد، گفت: شورای گفت و گوی خصوصی و دولتی بهترین مکان برای رونق تولید است. به دلیل حضور بانک ها و موسسات وی تاکید کرد: باید از همه توانمندی ها برای احیای واحدهای راکد استفاده کرد.

وی با بیان اینکه با اقدامات انجام شده واحد تولیدی راکد سمنان تولید را از سرگرفته است، افزود: روند جذب سرمایه گذاری و حمایت از واحدهای تولیدی استان ادامه خواهد داشت و حضور دادستان، بانک ها و بخش خصوصی و دولتی در این استان ادامه خواهد داشت. شورای گفتگو با بخش خصوصی و دولت وعده می دهد که تلاش هایی برای بهبود وضعیت صورت می گیرد.

استاندار سمنان با بیان اینکه شمارش آمار دقیق صادرات با ایجاد سامانه های مرتبط با این هدف و همراهی دستگاه های ذیربط از جمله پیشنهادات قابل اجرا در استان است، گفت: ایجاد سامانه های نوآورانه در کشور الگو و الگو خواهد بود. امیدواریم با بهره گیری از این چالش، از آن بهره کافی را ببریم و بالاتر از همه شرایط را برای صادرات محصولات از استان فراهم کنیم.

هاشمی با بیان اینکه سال آینده برای استان سمنان رشد 8.6 درصدی را پیش بینی کرده اند که بدون حمایت بخش خصوصی امکان پذیر نیست، خاطرنشان کرد: در دستور کار قرار دهید.