افزایش دعاوی به دلیل کمبود فضای اداری در رباط کریم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

محمدرضا قویدل در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت پرونده های قضایی شهرستان رباط کریم اظهار داشت: ضرب و شتم، سرقت، توهین و فحاشی، کم کاری ادارات، طلاق توافقی و رانندگی بدون گواهینامه به ترتیب بیشترین پرونده را در شهرستان رباط کریم به خود اختصاص داده اند. .

وی ادامه داد: اگر آستانه صبر و گذشت مردم افزایش یابد، قطعا پرونده های قضایی ما در خصوص ضرب و شتم و جراحت کاهش می یابد، اما مسئولان باید برای کاهش سرقت ها که دومین پرونده بزرگ در رباط کریم است، مشکلات اقتصادی را حل کنند. آیا او اعلام کرد اشاره شد.

وی افزود: افزایش رانندگی بدون گواهینامه یکی دیگر از چالش های این روزهای عدالت است که والدین به فرزندان خود اجازه می دهند بدون گواهینامه رانندگی کنند، بنابراین امسال هزار پرونده در این زمینه تشکیل شده است.

رئیس دادگستری رباط کریم به مشکلات روزافزون خانوادگی اشاره کرد و گفت: در گذشته اختلافات خانوادگی توسط سفیدپوستان حل می شد اما امروزه با کمترین اختلاف نظر در موضوعاتی مانند رنگ چای، طعم غذا و… طلاق توافقی می خواهم».

وی در خصوص افزایش پرونده های حقوقی در خصوص کم کاری سازمان ها و ادارات گفت: اگر اداره راه در زمینه راه سازی موفق شود و خودروسازان ما خودروی باکیفیت بسازند و ادارات مربوطه هم از نظر گران فروشی یا نظارت موفق به نظر می رسند. این برای همیشه از فایل ها حذف خواهد شد.” عدالت ربات مقدس کاهش می یابد.

رئیس کل دادگستری رباط کریم در خاتمه خاطرنشان کرد: کوتاه شدن روند رسیدگی به پرونده مطالبه مردم است، اما دلیل تمدید این پرونده حجم بالای پرونده ها، قوانین قدیمی، مشکلات اقتصادی، عدم اطلاع از مسائل حقوقی و… قطعی اینترنت، کمبود تجهیزات و این ریشه در کمبود نیروی کار دارد.