مشکل شروع تدریس حضوری دانشگاه ها از بهمن ماه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

علی آهون منش در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حضور آموزش و پرورش از بهمن ماه امسال، گفت: دو موضوع وجود دارد که دانشگاه ها از بهمن ماه باید به آن رسیدگی کنند که این موضوع در همه دانشگاه های کشوری رایج است.

وی ادامه داد: ابتدا طبق تصمیم ستاد کشوری کرونا ظرفیت خوابگاه ها باید یک تا دو نفر باشد که در گذشته حدود 8 نفر در این خوابگاه ها زندگی می کردند که قیمت خوابگاه را چهار برابر می کند. برای شخصی که صاحب خوابگاه است.”

رئیس اتحادیه مؤسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی افزود: هنوز اعلام نشده است که مابه التفاوت دریافت می کنیم یا خیر. فقط اعلام می شود که نمی توان بیش از یک یا دو نفر را در خوابگاه ها اسکان داد. مشکل دوم مربوط به غذا است. غذا دو مشکل دارد. اول اینکه میانگین قیمت خوراکی که صندوق رفاه دانشجویان تعیین کرده 8000 تومان است، غذایی که الان تهیه می کنیم 28000 تومان است.

وی یادآور شد: در گذشته مابه التفاوت قیمت مواد غذایی، بخش کوچکی از ما یارانه می گرفتیم که الان اعلام شده حدود 3 تا 4 هزار تومان پرداخت می شد، اما اگر این 3 تا 4 هزار تومان پرداخت شود، 12 هزار تومان می شود. . و تا 28000 تومان حدود 60 درصد تفاوت دارد.

آهون منش افزود: مشکل دیگر در این زمینه این است که به دلیل نوسانات بالای قیمت، هیچ پیمانکاری حاضر نیست متعهد به ثابت نگه داشتن قیمت مواد غذایی برای خرداد ماه آینده شود. کارآفرینان می گویند چون قیمت غذا تغییر می کند باید در قرارداد بنویسید که با نوسان قیمت مواد غذایی قیمت غذا تغییر می کند که برای ما هم غیر ممکن است.