توسعه خدمات غیرحضوری در زمینه عوارض پایدار – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، ابوالفضل فلاح گفت: شهرداری تهران در راستای ارتقای کیفیت خدمات به شهروندان و تسهیل در پرداخت عوارض دائمی بدون نیاز به مراجعه به شهرداری، دفاتر خدمات الکترونیک شهر و… توسعه خدمات در سیستم تهران من بارکد دوبعدی در قبوض عوارض امسال درج کرده است.

وی در خصوص استفاده از بارکد دوبعدی (QR Code) گفت: شهروندان می توانند با اسکن بارکد با دوربین تلفن همراه یا نرم افزار بارکدخوان به تمامی اطلاعات دارایی خود اعم از مالی، درآمد، برنامه ریزی، موقعیت ملک دسترسی داشته باشند. “

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه یکی از بهترین و سریع ترین است مسیر های پرداخت عوارض و سود مندی خدمات حضوری در زمینه عوارض دائمی کاربری شهرداری از بارکد دو بعدی مندرج در صورتحساب عوارض 1400 مشخص می کند: پرداخت قطعی عوارض و بهای خدمات مدیریت پسماند به لطف بارکد ذکر شده امکان پذیر است.

فلاح گفت: بارکد دو بعدی (کلید اطلاعات ملک) گامی در جهت تحقق شهر هوشمند است و در آینده نزدیک امکانات و خدمات بسیاری از این طریق در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: یکی دیگر از کاربردهای بارکد دو بعدی امکان اطلاع از کد شناسایی واحد، میزان بدهی و تخلفات احتمالی ساخت و ساز است که در حین نقل و انتقال به راحتی در دسترس شهروندان قرار خواهد گرفت. وحدت.”

معاون شهردار تهران با بیان اینکه شهروندانی که تا قبل از 29 اسفندماه سال جاری عوارض خود را پرداخت کنند، مشمول پاداش عوارض و بهای وی گفت: خدمات ارائه می شود، شهروندان با پرداخت به موقع عوارض می توانند 1.5 درصد عوارض نوسازی و کار و معافیت ماهیانه 1.5 درصد را پرداخت کنند. بهای خدمات مدیریت زباله نیز در دسترس است.

وی در خصوص شرایط اختصاصی پرداخت معوقات خدمات مدیریت پسماند در سال 1400 افزود: مودانی برای تسویه معوقات آنها تا پایان سال 1400 یکجا، بدهی آنها تا پایان سال گذشته بر اساس ارقام 99 محاسبه می شود.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: در صورت موکول شدن این پرداخت به سال 1401، مبلغ مذکور افزایش می یابد و کلیه معوقات از سال 93 بر اساس آخرین نرخ مصوب پسماند توسط شورای اسلامی شهر تهران محاسبه می شود. قیمت تمام شده در سال 1401 بدست می آید.

شهروندان می توانند با مراجعه به سامانه یا اپلیکیشن تهران من، کد شناسایی 15 رقمی ملک یا آپارتمان و کد 12 رقمی غیرمسکونی را به شماره 1370000070 ارسال و لینک پرداخت، تلفن سامانه 137، کد سفارش 137* و … ، همچنین غیر حضوری عوارض خود را پرداخت کنند. همچنین امکان تقسیم مبالغ و مشاهده سوابق پرداخت در سیستم تهران من آماده است.